Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hajtókar csapágy cserekor...

Hajtókar csapágy cserekor elég csak azt cserélni vagy mindenképpen kell csiszolni a főtengelyt is?

Figyelt kérdés

a kocsimnak van egy olyan baja hogy 2000 fordulat után hallani leginkább egy ilyen kis kattogó/csörgő hangot! olajnyomás mérés is megvolt és hát alapjáraton 0.7 az nem olyan sok... gondolom ez összefügg a hajtókar csapággyal és szeretnem kicseréltetni őket amíg nem késő! lehet tehát őket csak magukban is cserélni gyári méretre?

(kopogás vagy hasonló durva hangok nincsenek tehát nem lehet olyan komoly a baj még! )



2017. máj. 10. 17:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem venném biztosra, hogy összefügg a kettő. Mármint nem egy az egyben következik.


Szét kell szedni aztán megnézni, mérni a főtengelyt meg a csapágyakat és egy szakértő el tudja dönteni majd, hogy mit kell csinálni, cserélni

2017. máj. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
tehát inkább kérdezem úgy hogy ha kicseréltetem a hajtókar csapágyait azzal tehetek barmiféle kárt a motorban tehát lehet rosszabb valami? a felesleges pénzköltés mellett! ))
2017. máj. 10. 18:11
 3/8 anonim ***** válasza:

Normális szerelő nem fogja ezt így elvállalni.


Meghallgatja és megmondja merre indulj. Lehet, hogy csak a szivattyút kell javítani, cserélni aztán kész. De az is lehet, hogy fel kell köszörülni a főtengelyt stb stb.


Tényleg nincs értelme így látatlanban találgatni

2017. máj. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 kiitos ***** válasza:
100%

Természetesen kicserélheted gyári méretre, de ha kopott a csap átmérő vagy ovális vagy hordós akkor nem sokat javítasz a helyzeten.

Sok minden adhat kattogó/csörgő hangot egy motorban.

jobb ha szerelő megkeresi a hibát,(hibákat) lehet ott több is.

Alapjáraton 0.7 az jó is lehet.hideg vagy nagyobb viszkozitású olajjal magasabb olajnyomás alakul ki.

2017. máj. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

azóta beszéltem egy szerelővel jó fej volt nem szolt be ő is azt tanácsolta hogy kicserélhetem ha tudom javulhat a dolog :) szóval 5500 forint kb a csapagysor annyit megér meg ha értelmetlen is! amúgy találtam egy videót amin tökéletesen hallatszik hogy milyen hangról beszelek! az meg, hogy ez nem hidrotőke na az is tuti :)

https://www.youtube.com/watch?v=FcJw_UOq_60

2017. máj. 12. 19:13
 6/8 anonim ***** válasza:

az alapjárati 0,7 bar az pont szabványos.....ha tudjuk a motor(olaj)hőmérsékletét.(is)

ha mindenáron csapágycserére vágysz, akkor tedd, de így értelmetlen...ugyanis a főtengelyt köszörültetni kell egy mérettel lejjebb. ehhez kell a passzoló méretű csapágysor.

Ezt összerakod, és ekkor olyan lesz, mint újkorában.


A szivattyúcserét feljtsd, mert az alapjárati 0,7 azt mutatja, hogy jó a szivattyú..


na ezt a sok okosságot teázás közben írtam. még okosabbat csak akkor mondhat bárki is, ha látja a motort(főleg szétszedve)

A lényeg, hogy csak együtt csináld a csapágycserét főtengelyköszörüléssel.

a sufnituning lényege, hogy jó sűrű olajat töltenek a motorba(20W50 Botond) aztán a hang eltűnik..

...de mint tudjuk, folyékony motorszerelő nincs.


hú de sok okosat írtam...

(amúgy előttem már leírták a lényeget.)

2017. máj. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
minden jó amit írtál ezzel csak az a baj,hogy alapjáratra visszaeséskor mégiscsak becsipog és felvillan a lámpa szóval a baj meg marad... a másik, hogy akkor is kerreg a motor alapjáraton (kérdezték már hogy dízel?...) és a ketyegés egész 3000-ig meg is marad sajna! szóval van probléma! kérdés, hogy mi az? :(
2017. máj. 18. 21:35
 8/8 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=FcJw_UOq_60


amúgy ez a hang tökéletesen megegyezik!

2017. máj. 18. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!