Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » S. O. S:Lehet komplett index...

S. O. S:Lehet komplett index késletet kapni?

Figyelt kérdés
Vettem egy rieju rr 50es motort. Vannak oylanok, amiken van index, de ezen nincs. Rengeteget kerestem, de nincs komplet index rendszer. Univerzális is jó, de semmit nem találok. valami ötlet?
2017. máj. 10. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Készletben? Lehet van olyan, hogy 4 index + relé, de az nem biztos, hogy neked elég is.


Kell ugye stabil áramforrás (akksi, pontosabban a gyújtáskapcsoló megfelelő pontja, ahonnan le tudod venni az áramot hozzá - a motor kapcsolási rajza segíthet), irányjelző kapcsoló, relé, maguk az irányjelzők és némi vezeték.


Eddig ezek közül mi van meg?

2017. máj. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Semmi. Akumlátor sincsen. Csak nem igazán vaygok ezekben otthon, ezért kéne valami 12V-os szett.
2017. máj. 11. 12:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Épp ez az: olyan szettet nem fogsz találni, amiben minden benne van, felesleges is keresned.

De ezek a motorok gyárilag is indexekkel jöttek ki amennyire én tudom, szóval könnyen vissza lehet állítani azt az állapotot, csak be kell szerezni a szükséges alkatrészeket.


Ezért kérdés, hogy mid van meg hozzá, mi hiányzik, mert ha már egy lista van, azzal fel tudsz hívni valakit aki ilyet bont és elsorolni neki mi kell, ő meg megmondja az árat. Vagy pl. reléből venni újat, mert az biztosabb.


AM6-os van benne, ugye? Annak a generátora 12V-ot állít elő, az biztos. De a gyújtás elektronikus, ahhoz meg szintén kellene az akksi, nem?

2017. máj. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, ahogy mondod. Nincs semmim, 0ról indulok. Az index lámpákat már kinéztem.
2017. máj. 12. 22:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Alapvetően az a sorrend, hogy áramforrás - relé - kapcsoló - irányjelzők. Ha megvan honnan tudod vinni a vezetéket (ugye nem direktben az akksiról, hanem a megfelelő pontról, hogy levett gyújtásnál ne működjön, mert nem kell), onnan viszed az indexreléhez. Indexrelétől a kormányra szerelt kapcsolóhoz, onnan meg a megfelelő oldali indexekhez külön-külön. Utóbbinál lehet megoldani a visszajelzést is a műszerfalon.


Ennél többet konkrétum, pl. kapcs rajz nélkül én nem tudok hozzátenni, de az alapelvek ezek.

Kell egy kapcsolási rajz, arról mindent le lehet olvasni. Próbáltam keresni, hogy belinkelem, de semmi szerencsével nem jártam.

2017. máj. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!