Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kölcsön adtam a kocsim egy 97...

Kölcsön adtam a kocsim egy 97 es benzines peugeot, tankoltak bele 9 l gázolajat. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Rátankoltak benzint tele most a 60 l benzinben van 9 l olaj. Többféle tanácsot hallottam. Modják használhatom igy ahogy van. akkor van aki azt mondja az ac val nyomassam ki és ami először jön ki az a gázolajos csak, mert a tank aljára kerül igy az első 15 l t kell csak kinyomatni. Vagy elkeveredik a benzinnel?
2017. máj. 12. 05:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%

Semmi baja nem lesz, elkeveredik vele. Talán egy kis teljesitmény csökkenés lesz , de az se vészes.

Ha tudod hogy működik egy benzines motor, akkor azt is tudhatod hogy ártani semmit nem árt neki.

2017. máj. 12. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%

Legközelebbi ilyennél le kell engedni az összes gázolajat.

Hasonlót csináltam én is nagyon régen, egy benzines audival, ott a kúton leengedtem a gázolajat, rátankoltam sok benzint, de így is nagyon rángatott. Sőt, még a következő tankolásnál is.

Az meg a féltengelyeknek, motortartóknak nem tesz túl jót.

2017. máj. 12. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

2. Azt tudod hogy hülyeséget írsz?

Ha leengedted a gázolajat és mégis rángatott , akkor a te autód nem jó.

Két tankolás ami minimum 100 liter és mégis szar , ott más baj van.

2017. máj. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
Ismerőst elviszed egy szerelőhöz, aki leengedi a tankból a keverék löttyöt, elmész vele tankolni, teletankolod benzinnel, a szerelőt és a tele tankot az ismerős fizeti. Ennyi. És kocsit nem adsz neki még egyszer kölcsön.
2017. máj. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
a 4-es tanácsát fogadd meg. Ugyanis működik azautónémi gázolajos benyával is, csak a lambdaszondák, és a katalizátor fog megzavarodni..(főleg a katalizátort éri sokk, az pedig nem olcsó)
2017. máj. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
#4 vagyok, közben elgondolkoztam: nagyon ügyes kezű ismerősöd lehet, ha a nagyobb átmérőjű gázolaj pisztollyal sikerült a szűkebb benzines töltőnyílásba tankolni. Nem tűnt fel neki, hogy nem megy bele?
2017. máj. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
46%
#2-es nagytudású a féltengelyekért aggódik XDDDDD
2017. máj. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha megtörtént hát megtörtént, nem használ nyilván, de el fog menni így is. Tökéletesen keveredik a benzin és a gázolaj, ezért szépen elégnek együtt.
2017. máj. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

#7: és teljesen igaza van. Egy kihagyó, rángató motor a féltengelycsuklót eléggé igénybeveszi a folyamatos terhelésváltásokkal, igen hamar ki lehet nyírni a csuklót egy "kockás üzemanyaggal" használt motorral.

Az hogy te nem látod egy autó alapvető műszaki összefüggéseit, nem jelenti azt hogy a másik a hülye.

2017. máj. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Benzinkútnál nem tankolhatott gázolajat benzines autóba, a töltöpisztoly nem fér be a betöltő nyílásba.

Tehát, ha igaz, hogy gázolajat töltött bele, akkor az is felmerül, nem került-e más is (szennyezés) a tankba. Ez utóbbi azért nem jellemző, de ki tudja...

2017. máj. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!