Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kulcs nélküli indítós autónak...

Kulcs nélküli indítós autónak mi az előnye, ill hátránya?

Figyelt kérdés
Azt olvastam,hogy ezeket könnyű ellopni??

2017. máj. 13. 00:07
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

Ezeket a legkönnyebb ellopni, de persze "kulcsos" autóba is kell utólagos védelem.

Sok előnyét én nem látom, lehet, hogy kényelmesebb egy fokkal, de ha letérdel a rendszer, akkor jöhet a tréler. Évtizedekig megvoltunk a kulccsal, nem látok ebben akkor nóvumot, hogy megérje a plusz macerát.

2017. máj. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

Baromság hogy könnyű ellopni. Egy kocsi ellopásában a központi zár feltörése a nagy falat, ha már benn ülsz az autóban nem számít sokat.


Túl sok érvet mellette/ellene nem lehet felhozni, ez egy kényelmi funkció.


Amit az első írt hogy tönkremegy a rendszer nem tudom mennyire jellemző, nekem 6 ève van indítógombos kocsim(Ford), soha semmi baj mem volt vele. Kulcsos rendszer ugyan úgy meg tud hibásodni, a kulcs beletörhet. Érdekes lenne egy statisztika arról hogy melyikkel van több probléma àtlagosan.

2017. máj. 13. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
miért lenne könnyű ellopni? kulcs ugyanúgy kell az indításhoz, csak nem azt fordítod el, hanem megnyomsz egy gombot. biztonsági szempontból semmivel sem rosszabb, mint ha el kellene fordítani.
2017. máj. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amit konnyebb ellopni, az a teljes kulcs nelkuli rendszer. Aminek csak az inditas kuls nelkuli, ott semmivel sem konnyebb. Pl. Renault kartya az elsore, Ford nyomogombos inditas a masodikra.
2017. máj. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

szerintem pl jó lehet az ha dízel kocsid van és egy téli reggelen elindulsz, megállsz a kisboltnál és a kulcsot viszed magaddal, az autót meg járó motorral lezárod. Kíméled a kocsit, kevés hidegindítás és az aksi is tovább bírja ha nem indítózol sokat.

Van egy videó amin a csávó kihajítja az ablakon a Ford kulcsát és nem áll le tehát működik ez a dolog.

2017. máj. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt ugye tudod, hogy a mai autóknál nagyrészt a kulcs elfordítása is csak egy "gombnyomás", az autó indítását a program végzi. Nem te adsz közvetlenül áramot az önindítónak.
2017. máj. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért gondoljunk bele. Minden, ami elektronikus/szoftveres védelem, azt egy jól felkészült tolvaj egy laptoppal és egy kábellel feltöri, felkészültségtől függően 5 vagy 10 perc alatt. A mechanikus kulcs, az mégis csak egy fizikai szerkezet, amihez ha nincs másolt kulcsa, akkor nagyot szívhat, mert egyszerre kell foglalkoznia a zár feltörésével és az immobiliser kiiktatásával. Nem véletlen, hogy még a mai, korszerű autóknál is jellemző módszer, hogy kihúzzák a zárbetétet és az alapján helyben "legyártják" a kulcsot. Ezzel legalább megy az ideje, és akkor még hozzá sem kezdett az OBD-s heckeléshez.

A kulcs nélküli rendszereknél - ha feltöri a kódot - pittyen a központi zár, nyílik az ajtó és már az autó is indítható. Szerintem nem kérdés, hogy ez milyen biztonsági kockázatot jelent...

2017. máj. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

# 7


Jaj már.. Persze, a számítógépes rendszer ismeretlen, ezért tartunk tőle, de azért ezt nem úgy kell elképzelni hogy odaáll a tolvaj a laptopkával, megnyitja a kocsilopás.exe alkalmazást és két gombnyomással viszi a kocsit. Persze, egy nagyon komoly "szakember" meg tudja csinálni, de a kulcsos rendszert is ugyan úgy ki tudja játszani egy profi tolvaj. A mai újabb kocsikban már általában nincs hagyományos kulcs, mégsem látom azt hogy tömegesen lopnák a BMW-ket, Merciket meg Jaguárokat.

2017. máj. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!