Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miér csörög alacson fordulatsz...

Miér csörög alacson fordulatszámon gázadáskor az autó?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy Ford Mondeo 3-as autóm 1.8 benzin 110 Le 2002-es évjárat. Az autó alacsony fordulatszámon erőteljes gázadáskor (terhelésnél) csörög. Nem mechanikai csörgésről van szó, hanem előgyujtási probléma (99%). A kopogásérzékelő most lett kicserélve de a probléma nem múlt el. Annyi még, hogy a ford márkaszervízben sem tudták megmondani a probléma okát. Kapott szoftverfrissítést, és azt mondták, hogy most már "talán" jó lesz. Válaszokat előre is köszönöm.
2017. máj. 14. 14:31
 1/10 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján tipikus kettőstömegű lendkerék haldoklási fázisában jár.
2017. máj. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csak egyszerűen nem kéne alacsony fordulaton terhelni az autót, és megoldódna a dolog.
2017. máj. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Kettős tömegű lendkeréknek más hangja van. Ez csörgés/csilingelés! Konkrét gyujtási probléma. Az alacsony fordulatszámot nem lehet elinduláskor átugrani!
2017. máj. 15. 09:48
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát ha elinduláskor is csörög, az már nem hangzik annyira jól, mert akkor a kis áttétel miatt nincs is akkora terhelés. Régen nem csinálta? Mert hallottam már olyan, hogy a lemez kipufogóleömlős autókból jön hasonló hang, de attól még semmi baja.
2017. máj. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem csinálta régen ezt a csörgést. Már nagyon idegesít, hogy mi lehet az!!! Régen mikor Ladám volt és ilyen gondond támadt,csak fordítottam egy picit az elosztón, állítottam a megszakító hézagon és megjavult. De ennél?... Nem lehet csavargatni semmit. Már nagyon bosszant. Várom még a hozzászólásokat, hátha van valakinek valami jó tippje.;)
2017. máj. 15. 21:51
 6/10 anonim ***** válasza:

Próbálj egy darabig más kúton tankolni.


Számít az, h. mennyire meleg a motor, vagy jellemző az, h. egy erősebb hajtás, terhelés után cinkább csinálja, mint máskor?

2017. máj. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam már más kúton is de nem lett jobb (95-össel). A Shell V-powerrel mintha jobb lett volna valamivel de akkor sem múlt el teljesen. Hidegen jobban csörög mint melegen!!! Nálam nagyon a gyújtás eltolódás van fókuszban! Szerintetek a gyújtótrafó még esetleg?
2017. máj. 16. 15:17
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha más nem, akkor szépen lassan mindent kicserélek addig amíg meg nem találom a hiba forrását. A következő lépés a gyújtótrafó/ egység és a gyujtásimpulzus jeladó lesz.😕😕😕
2017. máj. 16. 15:21
 9/10 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy a tünet az, hogy rosszkor gyújt, de az ok nem biztos, hogy gyújtás (persze az is lehet).


Lehet attól is, hogy túl híg a keverék (injektor, MAF szenzor, fals levegő) és rosszkor gyullad be, pedig jókor kapja a szikrát.


Az is előfordul, hogy olaj jut az égéstérbe (szelepszár szimering, gyűrűkopás), ráég a dugattyú tetejére, és öngyulladást okoz - az pl. pont ilyen tüneteket produkál (meg olajfogyást).


Én először biztos gyertyákat cserélnék, mert az biztos nem árt, és az, hogy mennyit változik tőle az egy információ.


Ilyenkor tényleg az van, hogy vagy találsz egy lelkiismeretes szerelőt, aki rászánja a munkát és mindent végignéz, vagy marad a találgatás és cserélgetés...

2017. máj. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod. Maf szenzort most cseréltem kopogás szenzorral együtt. Nem lett változás. Olajfogyasztás minimális. (280E-nél ami megszokott). Gyertyát azt cserélni fogok, hátha. Annyi még, lehet számít de lehet véletlen egybe esés: egy hosszabb út után(1650km) amikor spurival használtam az autót kezdődött ez a dolog. De akkor ezután még igen csak minimálisan csörgedezett és nagyon ritkán. Szóval nem tudom. Az is lehet nem megfelelő az optimális keverék képzôdés az injektorok miatt( lehet a Spuri belemosott valamit).
2017. máj. 16. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!