Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Golf 2 1.6 TD elötöltés állítás?

Golf 2 1.6 TD elötöltés állítás?

Figyelt kérdés
Golf 2 1.6 TD JR motorkódos az adagolón az elötöltés beállítása fülre kb mikor jó? Mikor kopogósan jár a motor vagy lágyabban? Én lágyabbra állítottam ,de reggel csak dúsítóval jár eggyenletesen a motor. Dúsító nélkül kb 1 percig dadog a motor. Ha kopogósra állítom pöcre indul dúsító nélkül de viszont nagyon kopog.

2017. máj. 15. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Az elokamras motoroknak pont az a lenyege lagyan jarjon. Azert is van benne a dusito.

Vagyis lagyan kellene jarnia.

Fulre lehet allitani...de jobb lenne celszerszam.

2017. máj. 16. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

lágyra kell állítani, ha már üzemmeleg, ahogy írta az 1-es, hidegen a dúsítót kihúzva indítózol, és ahogy melegszik, tolod vissza.

Ha nem húzol dúsítót, dadognia kell fehér füst kíséretében, nem járnak egyenletesen a hengerek hideg motornál.

Én ilyenre szoktam állítani.

Ha nagyon kopog, kinyír mindent(gátrepedés, hajtókarcsapágy, stb)

Bár van motor, ami kibír mindent, sajna a golf 2-é nem ilyen, könnyen gátrepedt lesz.

2017. máj. 16. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az normális e hogy ilyen szép tavaszi időben is reggel is a dúsító nélkül dadog
2017. máj. 17. 11:52
 4/5 anonim ***** válasza:

ha üzemmeleg a motor, akkor nem.

Rossz az előtöltés, kicsit több előtöltés kell neki.

Mondom, úgy állítsd be, hogy meleg motornál még ne dadogjon. Ha többet teszel rá, akkor már csörögni fog.

De akkor nem is kell majd dúsítót ráhúznod, mert minek? Csak szétbarmolja így a motort.

2017. máj. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

de ha már ott vagy, nézd meg a vezérlést, jelen van-e minden. Főtengely, vezérműtengely, adagoló.

Azt hiszem a vez.tengely kereke ezeken el szokott mozdulni.

2017. máj. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!