Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » El lehet "felejteni" a manuáli...

El lehet "felejteni" a manuális kocsi kezelését? Vagyis a váltást?

Figyelt kérdés

Friss jogosítvánnyal rendelkezem és automata lesz az első autóm. Van valakinek hasonló tapasztalata? Nem tervezek később sem manuális autót venni, de ha úgy hozza az élet el fogom tudni vezetni?

Váltós autón tanultam és egy jó kezdő sofőrnek tartom magam.



2017. máj. 18. 21:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha mondjuk 5-10 évig nem vezetsz kézi váltóst, akkor biztos fog kelleni néhány óra, míg belejössz majd. De nyilván nem 0-ról kell majd tanulnod.
2017. máj. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ezzel úgy vagyok, hogy ha kézi váltós autót vezetek, a visszaváltásról hajlamos vagyok megfeledkezni. A felkapcsolás az jön magától, de lassításkor előfordul, hogy csak nyomom a féket.

Ja, meg a múltkoriban egyet simán be akartam húzni D-be. :D

2017. máj. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

én 'csak' 1,5 évig nem vezettem manuálisat, csak automatát (azt se sokszor, és csak az amerikai, botváltósat) és nem volt semmi gondom a manuálissal utána :)

illetve csak annyi, hogy elfelejtettem elsőre, hogy itt ki kell engedni a kéziféket :D

2017. máj. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
17%

Nem lehet elfelejteni.


Az öbölháború kezdetén az összes Hummer kéziváltós volt. Az automata váltóhoz szokott amerikai katonák mind hazavágták...Pánikszerű gyorsasággal lecsereéltek több száz Hummert automatára.


nos ők nem felejtettek, hanem soha nem is vezettek kéziváltóst.


amúgy az automata az egyik legnagyobb áldás.

2017. máj. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Persze azt gondoltam, hogy majd újra bele kéne rázódni :)

utolsó: haha:D Na igen ilyenek nyilván előfordulhatnak

2017. máj. 18. 21:30
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) így már nem izgulok, hogy mit hoz a jövő :D
2017. máj. 18. 21:31
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Kezdőknek sose engednék automata váltósat. A kézi sokkal nagyobb odafigyelést ad, ráadásul jobban is használható, így kezdőknek azt engedném csak. Kamionban és buszban is utálom a nyomorult automatákat. Csak rövid szakaszokra ér valamit meg belvárosi dugókban.
2017. máj. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám 10 éve nem vezetett kézi váltós autót. Pár nap biztos kéne neki visszaszokni.
2017. máj. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Carragher_x ***** válasza:
78%
Hát ha csak a jogsi megszerzéséig vezettél kézi váltóst, akkor speciel el tudom képzelni. Ugyanis megint más az, ha vki már rutinszerűen megtanult vezetni kézi váltóval vagy csak épp jogosítványt szerzett. Egy friss jogsis ugyanis még nem igazán tud vezetni. Nagyjából tudja kezelni az autót és van annyi alapja, amivel már önállóan is képes lesz tovább tanulni a forgalomban, de ahhoz hogy tényleges vezetői tudásról beszéljünk azért kéne még pár ezer km.
2017. máj. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"amúgy az automata az egyik legnagyobb áldás."

Ízlés dolga.

Én csak manuális váltós autót vettem és ezután is azt veszek, miközben céges autóban sajnos(!) sokat kellett automatát vezetnem.

Nem vennék magamnak automata-váltóst.

2017. máj. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!