Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire nagy a baj ha 1200km...

Mennyire nagy a baj ha 1200km után maximumról a minimumra esett le az olaj szintje?

Figyelt kérdés
2.0-ás TDI-ről beszélünk, 2007-es modell
2017. máj. 20. 14:16
 1/10 anonim ***** válasza:
nem vészes..jobban csipegeti, mint kellene. Utántöltesz, oszt jónapot.(de ne sűrű olajat)
2017. máj. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nem vagyok autoszerelo, de azert eleg nagy gond szerintem 1200 km utan, az eleg sok fogyasztasnak tunik. En az enyemmel mentem 20ezret es nem kellett utantolteni, aztan jott a kotelezo szerviz, ahol csereltek az egeszet...
2017. máj. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem is tíz éves a benzines japán autóm, de a száztíz-ezer alatt még soha nem fogyott az olaj.Pedig 0W20 az előírt SAE minőség.


Nem tudni, hogy a TDI dízelt milyen olajjal hajtották az első naptól, és milyen sűrűn cserélték. Az én szolgálati Mazdámban nem cserélték le az olajat, de elszámolták. A szomszéd úgy vett 90e kilóméterrel egy Nissant, hogy csak utántöltöttek olajat, nem cserélték..olyan is volt a motor.


ez a fogyás is jelzi, hogy kopott a motor. Vagy van benne legalább félmillió km, vagy silány volt az olaj, amivel hajtották.

csak ezzel nincs értelme idegesíteni a kérdezőt.

nem erre volt kiváncsi.

2017. máj. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kopott motort van értelme még újítani?
2017. máj. 20. 15:36
 5/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, javítani
2017. máj. 20. 15:37
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a sok hideg üzem miatt felhígult az olajad gázolajjal, maximumon volt a szint, majd mentél 1200km-t, kipárolgott belőle és most meg a minimumon van?

1 literes olajfogyasztás 1000 km-en azt jelentené, hogy folyamatosan kék füstöt húzol magad után, mint egy Trabant.

2017. máj. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#2

Olajat 15 ezrenként, de inkább 10 ezrenként érdemes cserélni. 20-at én nem mennék el vele, jobb az autónak, ha időben lecseréled, nem akkora összeg.

2017. máj. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
dehogy kell 10-15 ezrenkent cserelni. ujabb autokat meg plane nem. meg a szervizkonyvebe is tobb van irva, meg a szerelom is azt mondta, a regebbi tipusoknal erdemes csak. az enyembe 160ezer km felett van es semmi gond nincs a motorral, rendszeresen atnezetem es ha kell valami szervizeltetem.
2017. máj. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Füstöl is rendesen
2017. máj. 21. 19:31
 10/10 anonim ***** válasza:

#8

Most mondtad, hogy nem vagy autószerelő, de azért jobban tudod. Mindegy, a te dolgod. :)

Engem kicsit sem érdekel, hogy mit ír a szervizkönyv, meg lehet nézni, hogy hogyan néz ki az olaj 10 ezer km környékén. Azt is hozzá lehet számolni, hogy a kocsi csak mozgáskor számolja a km-t, az autó közben állhatott a forgalomban mozdulatlanul, vagy akárhol, járó motorral.

2017. máj. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!