Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek megcsináljam az...

Szerintetek megcsináljam az AM segédmotoros jogsit? 14/L

Figyelt kérdés
Szeretnék motorozni meg eljárni egyedül ide oda (pl.: edzés, suli) hogy ne mindig anyámnak kelljen állandóan a seggemet fuvarozni. Arra gondoltam hogy én is beszállnék ("sok" pénzzel) a költségekbe. Szerintetek megérné megcsinál? (supermotot vennék) Költsem el erre a pénzem? :) Ha lehet normális véleményeket szeretnék. 14/L

2017. máj. 21. 23:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Te tudod, hogy milyen anyagi háttér áll mögötted, a család mögött.

Akkor van értelme jogosítványt szerezni, ha azt használod is, és az AM kategóriával nem nullázod le annyira a kasszát, hogy 2 év múlva a B kategóriát e miatt nem tudod elkezdeni.

B kategóriás jogosítványod 17 évesen lehet, és ahhoz automatikusan megkapod az AM kategóriát... de az ugye még 3 év

2017. máj. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

"az kizárt dolog, mert nem tudom"


/Polgár Jenő/

2017. máj. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 $$$$$ ***** válasza:
20%

Én megcsináltam 14 évesen. És azóta is használom mind közlekedésre mind hobbira. Egy aprilia rs 50 el kezdtem (mindig megvan :D . ) meg lassan 7 honapja mar van egy derbi senda xracing 50 em is. Mondjuk azon 80 -as henger van meg sport dob stb

.. Tehat az mar nem tejesen AM . De pappíron az XD . De en mar eldöntöttem hogy vegig jarom a ranglétrát. Nagyon beleszerettem a motorozasba főleg a terep motorozasba... Szerintem megéri megcsinálni mind a közlekedés miatt mind azért mert úgy is megfogod szeretni. Mert szerintem aki egyszer felül egy motorra az tőbbet nem száll le rola max átül egy masikra :D . Egyébként a supermoto jó választás. Milyet néztél ?

16/F

2017. máj. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

a busz nem opció?

Egyébként ha van rá pénz és aládtolják a motort és utána üzemeltetik neked (értsd: biztosítás, tankolás, javítás) akkor miért ne.

2017. máj. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

Mindenképpen csináld a segédmotorost. Ha használod is, akkor nagyon nagy előnyöd lesz később a B kategóriánál...

Itt a nyár, csináld! Sulinak úgyis vége, már keresheted is a tanfolyamot.


sok sikert!

2017. máj. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha motorozni akarsz akkor hajrá!
2017. máj. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is érdemes megcsinálni. Én nagyon szerettem a függetlenséget, amikor 14 évesen letettem a jogsit. Oda mész, ahova akarsz, amikor akarsz, mert nem vagy menetrendhez kötve, nem kell fuvarra várni. Ha pedig még motorozni is szeretsz, akkor mindenképp csináld meg. Nem feltétlenül kell egy drága motort venni, 100 ezer körül már vannak Minarelli AM6 blokkos supermotok, azok közül bármelyiket nyugodtan megveheted. A fenntartása pedig biztosan nem fog megterhelni anyagilag, évi párezer Ft a biztosítás rá, ezenkívül csak tankolásra és karbantartásra kell költeni. Vágj bele, hajrá!
2017. máj. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!