Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A 2005-ös Audi A6-os 2.7 TDI...

Mataluk21 kérdése:

A 2005-ös Audi A6-os 2.7 TDI motorja nem olyan legendásan hulladék mint a 2.5-es TDI?

Figyelt kérdés
3.0-est nem szeretnék venni , a 2.7-es ről meg nemtudok semmit. A 2.5-ös az hengerfejes szokott lenni a kikönnyített hengerfej miatt meg ugye a főtengellyel is szokott probléma lenni.
2017. máj. 23. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem , a 2,7-es egész más tészta. Ugyanúgy közös nyomócsöves mint a 3,0-es és jó motornak számít.

A 2,7-es nagyrészben multitronic váltóval szerelt ezért nem annyira keresett.

2017. máj. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nos az van, hogy a 2.5 TDI is egész jó, de ebbe ne menjünk bele.

A 2.7 TDI az egy más tészta, semmi köze hozzá. Viszonylag egyszerű, megbízható, egyáltalán nem túlhúzott dízelmotor (180 ló ugye, ennyit 2.0-ból is kihoztak már akkoriban is). Amiért nem olyan gyakori, annak nagyon egyszerű oka van: a 3.0 TDI 300 köbcentivel nagyobb, de sokkal erősebb, és alig eszik többet. Semmi előnye nincs a 2.7 TDI-nek a 3.0 TDI-vel szemben. Nem is értem, hogy miért zártad ki a 3.0-át, az is nagyon jó motor minden szempontból.

2017. máj. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazd van kizártam , csak 3.0-t nem talalok jo allapotut manuál váltóval.
2017. máj. 30. 14:49
 4/4 anonim válasza:

Nézegetek én is egy 2008 körüli Audi A6-os 2.7 TDI-t.

Vásárlás előtt miket nézzek meg fokozottan ennél a típusnál?

2019. ápr. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!