Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti mennyivel mentek a körforga...

Ti mennyivel mentek a körforgalomba, megálltok elötte?

Figyelt kérdés

Nekem és a páromnak ugyanannyi ideje van jogsink (6 éve), viszont én többet vezettem, mert nekem mindig odaadták a kocsit, plusz már középsikolába is robogóval jártam.


A lényeg, hogy szerintem én nő létemre jól vezetek, emrt dinamikus vagyok és lehet, hogy a motor részéhez nem értek, mert abszolút nme is érdekel a dolog, hogy mennyit fogyaszt stb, de szerintem ez a vezetés szempontjából nem lényeg. De a barátom szerint én örült módjára vezetek azért, mert pl. a körforgalom elött szerintem elég szétnézni, hogy jön-e vki, ha nem akkor 3-asba teszem az autót és megyek. De ő ugyanúgy vezet mint az apja, azaz baromi lassan. Náluk olyan a körforgalom, hogy szinte nem is látszik, lapos a közepe, azaz átlátni rajta, kilóméterekre sincs senki, erre megállnak elötte, szétnéznek és úgy mennek. De a körforgalomnak nem az a léynege, hogy menjen az ember és ne tartsa fel a forgalmat? Meg ha látja, hogy jön egy autó ugye, de még nincs is bent a körforgalomba, mondjuk 5 méterre van, ő meg az első kijáratnál menne bele, akkor is megáll. Mondom minek áll meg? Mondja, mert hogy neki van elsőbbsége. De mondom csak akkor, ha már belement, rég kiért volna belőle még mielött a másik odaért volna.


Szerinte az veszélyes amit én csinálok. Pedig nem száguldozok, igaz az 50-et nehezen tartom be ez tény, de nem az a tipikus menősködő b.rom vagyok, aki ledúrja a másikat az útról, de utálom mikor valaki tötymörög, mert szerintem az jobban baleset veszélyes, mert felidegesíti többit.

Meg ha megy az út szélén egy biciklis, inkább megy mögötte, mint h megelőzze, mert szerinte nem fér el. Közbe simán elférne és a biciklis se tudna kiesni elé.


Idegesít egy picit, mert úgy elnézném, hogy ő így vezet, nem érdekel, de az idegesít, hogy azt hiszi ő vezet jól én meg sz.rul


2017. máj. 25. 17:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

ha majdnem körbe megyek akkor 3.ba váltok


ha kimegyek az első 2 kijáraton, akkor 4.ben ha nem kell előtte lefékeznem

2017. máj. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Lakott területen belül nálunk nincs olyan alkalom hogy ne kelljen megálljak előtte, így amikor elindulok nulláról és szinte körbe kell mennem akkor 3. fokozatig szoktam húzni olyan 35-40 km/h-s sebességgel ez forgalomfüggő is mikor hogyan és úgy hajtok ki.

Ha lakott területen kívül van hatalmas körforgalom akkor 3. fokozatba kapcsolok vissza és lelassítok 40-50 km/h közti sebességre és ezt tartva ha olyan a helyzet haladok benne tovább.

2017. máj. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
A tötymörgôk inkabb lassan menjenek. Nem vagyunk egyforman ugyesek. Körforgalom tul keppen egy keresztezodes ugyhogy lehet menni telative gyorsan ha jol belathato minden iranyban.
2017. máj. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

(lakott területen kivül) 2esbe húzom vissza, de 30al simán bemegyek, ha nincs közel senki,

ez gyakrabban van, mint h elsőbbséget kell adnom


engem is idegesítenek a mazsolák...

2017. máj. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszi! Akkor valóban nem vagyok béna, ti is annyival mentek, mint én, meg úgy mindenki akiket látok az utcán.

Nem béna a barátom se alapjába véve, habár sokszor van, hogy megáll pl. teljesen stoptáblánál vagy bárhol és elindul 2-esbe. Mert elfelejt visszaváltani. Szerintem ha gyakorolna sokat, akkor belejönne, de állítása szerint az oktatója is mindig kiabált vele, a szülei sem vezetnek jól, így ő maga sem látott semmi jó példát. Én már kiskorom óta az anyós ülésen ültem mindig, a kocsi hangjából hallottam mikor kéne váltani, az összes táblát ismertem már, nem is volt problémám a tanfolyammal sem annó

2017. máj. 25. 18:31
 6/17 anonim ***** válasza:
csak azert mondja h vakmero vagy, mert o nyomi melletted
2017. máj. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Jól vezetsz, sokan(én is) így megyek be a körforgalomba, ha nem jön semmi.


cserélj barátot.

2017. máj. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Csak akkor állok meg, ha jön valaki. Egyébként mért kéne, nincs stop tábla a körforgalmak előtt csak "macisajt".

Sőt, ha látom, hogy a következő autó messze van és van kellő hely az előtte haladóhoz képest, akkor lendületből simán becsusszanok a két autó közé. Sosem volt ebből anyázás, dudálás vagy bármilyen probléma.


Azt hogy ki hányadik sebességbe kapcsol, szerintem nincs értelme összehasonlítgatni, mert nem egyforma az autók váltójának az áttételezése, de még a motorok nyomatéka sem.

Hogy mennyivel megyek a körforgalomban sosem szoktam figyelgetni. Változó, a forgalmi és útviszonyoktól függ.

2017. máj. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Én is így hajtok be a körforgalomba de azért ezt nem kell hangoztatni mert nem szabályos. A biciklist is csak akkor előzheted ha nem jön szembe semmi. Tudom hogy mindenki kielőzi gondolkodás nélkül.


Amúgy meg ne legyél már ennyire gyerek hogy azon vitatkoztok hogy ki vezet jobban. Én sose vitatkoztam ezen a barátnőmmel pedig nekem van régebb óta jogsim és kézi váltós kocsit vezetek, ő jóval többet vezet mint én viszont kézi váltós autót még sose vezetett.

2017. máj. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem vitatkozunk ezen, csak néha feljön szóba
2017. máj. 25. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!