Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Segítség! A babettám beesett...

Segítség! A babettám beesett a vízbe! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Éppen Martonvásáron motoroztam mikor véletlen beleestem egy tóba! Derékig sülyedtem az iszapba!!!! De a legnagyobb baj az, hogy a víz hatására begyűrődött a dugattyú a hengerbe!! Mit csináljak??? Segítsetek!

2017. máj. 26. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Kiveszed a gyertyát és pedálozással hajtod a főtengelyt. Ha a forgattyús házba is került akkor a hátrafelé haladó dugattyú azt sűríteni akarja ezért a szimmeringet is kinyomhatja. Ha beszorult a dugattyú akkor a henger leszerelése nélkül nem úszod meg. Jártam már így egy Puch Maxival, de szétszedés nélkül kitekertem a motorból a vizet és ment tovább. De nem biztos hogy beragadt a dugattyúd, hanem lehet hogy csak azért nem mozdul mert hátrafelé haladva sűríteni akarja a vizet a forgattyúsházban. Gyertya nélkül az égéstérben nyilván nem tudja, de attól még a dugó alatt is lehet víz. Ne aggódj nem kell motort cserélned, kemény gépek ezek.
2017. máj. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Káposztás tésztát, mert azt szeretem!
2017. máj. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem voltál moyos (részeg)?
2017. máj. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kiitos ***** válasza:

Szerintem a sors keze van a dologban .Hagyd ott az iszapban

a babettát a begyűrődött dugattyúval együtt.

2017. máj. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 veterán vas ***** válasza:
100%

Azt eddig is tudtam hogy vannak hőre lágyuló ill. hőre keményedő műanyagok.

Azt is tudtam hogy vannak vízben oldódó vagy oldhatatlan anyagok.

Arra azért nem mertem gondolni, hogy "víz hatására gyűrődő alu-ötvözetek" is vannak. ;)


Bizonyára hiányoztam valamelyik anyagismeret órán.

2017. máj. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!