Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most vettem egy VW Bora 1.9...

Most vettem egy VW Bora 1.9 PD TDI 101Le-s autót. Mit cseréljek rajta mindenképp?

Figyelt kérdés

2003, 198.000 km, idős tulajé volt.


Kipróbáltam, szépen megy, nem kattog, nem csattog, de azért nem bízom a véletlenre.


Olaj, és a szűrőket alap, hogy cseréltetem.


Komplett vezérlést, vagy csak vezérműszíjat? Állapottól függ majd gondolom mit érdemes.


Fékek fognak, nem újak, de megnézetem majd természetesen, vagy azt is csere?


Klímás, tehát klímagázcsere, tisztítás és szűrő?


Izzók?


Köszönöm a válaszokat !



2017. máj. 26. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:

A vezérlést kéne ha az idős tulaj nem tudott róla hihető infóval szolgálni.

Ha csak a nepper mondta hogy idős bácsié volt akkor mindenképp.

A többivel nem kell túlzásba esni amíg jól működik. Ha precíz vagy akkor egy szerelő átnézhetné.

2017. máj. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Gumit, ha régi vagy kopott.

Izzót felesleges, majd cseréled ha kiégett.


Igazából ami fontos azt leírtad:

olaj, szűrők, vezérlés és fék.

2017. máj. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én szoktam teljes vezérlést cserélni, ha nem láncos. Illetve a legtöbb autómnál a fékbetéteket is cseréltem legalább vételkor, de volt olyan, ahol a teljes fékrendszert cseréltem, mert úgy éreztem biztosnak. Mondjuk ez lehet túlzás egy kicsit.
2017. máj. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Vezerlés 171.000 km-nél, papír szerint, nepper szerint is, szóval az mindenképp csereltetem. Olajat, meg a szűrőket szintén. Féket megnézetem, nem tűnt rossznak, de jobb, ha szerelő látja, majd megmondja, hogy cserés-e. Maradék akkor meg ráér. Meg az egész kocsit nézze meg.

Gumik jók, 2015-ös, nem kopottak, majd téli gumit kell szereznem. Most jelenleg 205/55R16-os abroncsok vannak rajta, acél felnin. Érdemes ugyan ilyen méretű téli gumit rá venni, vagy elég lenne a 195/55R15-ös, acélfelnin? Mert szeretnék rá alufelniket, így hogy most acélfelnin vannak a nyáriak, azok kerülnének rá az alura, acélra meg a téliek, csak nem tudom érdemes-e ekkora méretben, mert így a felnit meg tudom spórolni.

2017. máj. 26. 21:29
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha hosszabb távra tervezel, nincs igazolt előéleted, és igényes akarsz lenni, akkor én ezeket javasolnám:

- Vezérlésből mindenképp komplett szettet, jó minőségűt.

- Motor- és váltóolajat. Motorolajnál figyelj a megfelelő VW jóváhagyásra, a PD-s motornak külön előírása van. VW 505.01, vagy 507.00 azt hiszem.

- Hűtő- és fékfolyadékot.

- Összes szűrőt (levegő, olaj, üzemanyag, pollen).

- Klíma fertőtlenítése, ellenőrzése.


Ezeken kívül én csak azokhoz nyúlnék, ami kopott vagy hibás. Át kell nézetni alaposan. Ami nem rossz, ahhoz nem kell nyúlni. Gumikat tényleg meg kell nézni, hogy milyenek, gyakran rossz gumikkal adják el a kocsikat.

2017. máj. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
16%

Először is a PD TDI-hez sok sikert kívánok... Reméljük a gatyád nem fog rámenni erre a 14 éves autóra.


Másrészt igen, vezérlés csere mindenképp kell (szíj + feszítő görgőt együtt érdemes), és olajcsere is.


Ezen kívül át kell nézetni, legfőképp motorikusan (igazából vásárlás előtt már régen át kellett volna nézetned) és azokat kell cseréltetni, amit mondanak. Rengeteg hiba lehet a motorban a turbótól elkezdve a porlasztó csúcsokig minden... A kattogás önmagában nem jelent semmit, esetleg kettős tömegű lendkereket nem kell még...


Izzókat nyilván nem kell, ha működnek...

2017. máj. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért az 1.9pd nem egy drága fenntartású motor.
2017. máj. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezeken kívül még az első műanyag doblemezeket vegyétek le. Takarítsátok ki a dzsuvát a küszöb meg a sárvédő lemez találkozásánál és vmi viaszos védővel be kell fújkálni a lemezt belül. Ott szoktak rohadni ezek a karosszéria elemek a vw ezen tipusainál. Golf 4, bora.
2017. máj. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2017. máj. 30. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!