Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új gumikat szeretnék a motorke...

Új gumikat szeretnék a motorkerékpáromra. Ezek közül melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

MICHELIN PILOT STREET RADIAL vagy MICHELIN PILOT ROAD 4 ?

Olvasgattam kicsit a Michelin gumikról, és az olvasottakból azt szűrtem le, hogy a ROAD 4 inkább a nagy gépekre való, a STREET RADIAL meg a kis, és közepes teljesítményűekre.


Nekem egy 600-as, 98 lóerős naked gépem van. Szerintem ez inkább csak középkategóriának számít, ezért jött képbe a STREED RADIAL.


Autópályán, és versenypályán eddig még nem is voltam vele. Inkább a kisebb túrákat, és a kanyargós élvezkedős útszakaszokat kellene bírnia a gumiknak. :)



2017. máj. 27. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Ismerősöm road 4-et vett és imádja. Elég jól tapad és esőben sem csúszik meg. A kettő közül ő a "jobb" választás, de igazából nálad, amire használod mind a kettő jó lehet.

Ha jó árban találsz road 4-et, akkor azt (ha pl pár ezer ft csak az eltérés), ha nem, akkor válaszd nyugodtan a pilot street-et. (De abból vigyázz, mert van diagonal is, érdemes duplán ellenőrözni, hogy valóban a radialt kaptad, ha már.)

2017. máj. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Nekem egy 600-as, 98 lóerős naked gépem van." - csak nem egy GSR600? :)


Nekem most Metzeler gumik vannak fenn és nagyon meg vagyok vele elégedve. Egy instruktor is megnézte Hungaroringes vezetéstechnikai tréningen és szerinte is nagyon jó!


Ahogy nézem a Metzeler ROADTEC 01 és Michelin PILOT ROAD 4 szett majdnem ugyanannyiba kerül.

Én maradnék a Metzeler-nél, de biztos vagyok benne hogy a Michelin is tökéletes választás.


Széles utat! :)

2017. máj. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Igen. Egy GSR 600-am van.

2017. máj. 27. 14:34
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is a Metzelert ajánlanám!
2017. máj. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok, gondoltam hogy GSR600 :)

Nekem is az van! :)

2017. máj. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem az előző motoron (2015 ER6-N) Pilot Road4 volt. Teljesen megbízható, tartós, jól tapadó gumi. Esőben is baromi jó, szerintem nem nagyon van még olyan gumi, ami vizes úton ilyen jól tapadna. Elég tempósan közlekedtem, majrécsík nem is volt, de nem csúszott meg, csak nagyon ritkán (az meg inkább a szar utaknak köszönhető).

Most a GSX-S1000-es motorom Pilot RS van (a gyári Dunlop Sportmax D214-et még 1000-es szerviz előtt lecseréltem erre). Ez még jobban tapad, nagyon jól kezelhető vele a motor, viszont esőben, nedves úton már nem éri meg vele Rossit játszani.

2017. máj. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Még egyszer köszönöm mindenkinek a választ. :)

Már lerendeltem a Pilot Street Radial-t. Remélem beválik. Az ára Michelin gumihoz képest barátságos.

2017. máj. 31. 18:54
 8/8 A kérdező kommentje:

Gondoltam írok néhány mondatot a gumiról, hátha idetalál valaki, aki Pilot Street Radial gumi vásárlásán gondolkodik.

Ugyan nemrég rakattam fel, és még csak kb. 100-110 kilométert mentem a gumikkal, de eddig elégedett vagyok vele. Száraz útfelületen a nagyobb gázadásra, vagy a hirtelen fékezésre jól reagál. Nem csúszik meg. Elég jól dönthető vele a motor.

Esőben, nedves útfelületen még nem volt alkalmam kipróbálni.

2017. jún. 24. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!