Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó karosszériáról, rozsda...

Autó karosszériáról, rozsda eltávolítás után mehet a javító kitt, vagy kell előtte alapozni a fémet valamivel?

Figyelt kérdés

2017. máj. 27. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:
A rozsdát nem nagyon lehet tökéletesen eltávolítani, ezért mindenképp kéne valami, ami passziválja, különben nem lesz tartós. Én annak idején Dinitrol RC900-zal kezeltem az ilyen részeket, kb. 4 éve bírja.
2017. máj. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha csak felületi a rozsda akkor ki lehet azt csiszolni......aztan nem kell semmilyen alapozó mehet a gitt g-vel!
2017. máj. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Marcello: Az a baj, hogy a rozsdától egyenetlen és porózus lesz a felület, ezért nem igazán tudod tökéletesen kicsiszolni, még ha szemre jónak is tűnik. De ha tényleg rozsdamentes, nyers fémre szerintem akkor sem árt valami alapozó.

A kitt is helyes kifejezés, sőt az az eredeti szó, amiből kialakult a gitt (német szó), és a karosszériához való anyagoknál általában a kitt formát tartják helyesnek.

2017. máj. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Elgondolásom, hogy kiköszörülöm a rozsdás részeket, ahol esetleg átlyukad ott epoxigyantás üvegszövetes megoldással áthidalnám, ahol nem kell ott gittelném, majd csiszolás és hasonló színnel lefújnám (tudom látszana , hogy nem tökéletes, de legalább nem a rozsda virítana. Nem kiállítási darab csak melóba járós kocsi.

Csak az érdekel, hogy a gitt/kitt megtapad a fémen vagy kell alá alapozó.


21 éves opel nem kifizetődő egy vagyont költeni a javítóívek cseréjére ami talán hosszabb megoldást jelentene (kb 3-4 év). (bal első ajtó alja több helyen kivülről, jobb hátsó ajtó alja belülről. Küszöbök mindkét oldalon több helyen, jobb első sárvédő. Valamint a hátsó sárvédő élek az ajtó találkozásánál ( ezek az ívek 4 éve lettek cserélve). Namost ha ezt mind szervizbe kicseréltetném, meg kb újra kell festeni a fél autót, hogy az átmenet ne látszódjon, többe kerülne mint amit ér az egész.

2017. máj. 28. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!