Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Régi Swiften mennyire nehéz...

Régi Swiften mennyire nehéz egy féltengely-gumiharangot kicserélni?

Figyelt kérdés
Kiszakadt az vezető oldali külső gumiharangom a féltengelyen, nehéz művelet kicserélni? Féltengely csuklót nem akarok cserélni csak, gumi harangot. Sajnos a márka szerviz nagyon magas áron vállalná, 30ezer Ft összesen. Mi a véleményetek. A kocsi 1999-es régi Swift, 1,3-as.

2017. máj. 28. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha van akna akkor nem veszélyes. Anélkül is emgoldható, csak macerás hozzáférni.
2017. máj. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Akna sajnos nincs a közelben. Emelő és emelőbakos megoldás jöhet szóba. Mi a véleményed? Nagyon macerás a művelet?


Közeben találtam egy leírást a műveletről:

[link]


Nagyon spórolni szeretnék rajta, a kocsi meg kellene több 10-ezreket meg nem nagyon szeretnék költeni már egy 17-éves Swiftre.

Mit gondoltok, próbálkozzak meg házilag vele?

2017. máj. 28. 22:16
 3/6 anonim ***** válasza:
A regi swiften szinte elkerulhetetlen a gumiharang cserenel a csukló csere is mivel az leütős!tehat magyarul egy dornival me kalapaccsal kell leverni a feltengely vegerol,amely muveletnel szinte garantalt hogy a csuklo serulni fog!
2017. máj. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első körben szerintem keress fel egy sima autószerelőt, a márkaszervizt felejtsd el.

Nekem pl. 20ezerért cseréltek anyaggal munkadíjjal, tokkal vonóval féltengelyt.

Anno tönkrement a gumiharang, de addig húztam-halasztottam a dolgot, míg a féltengely is tönkrement. Akkor azt mondta a szerelő hogy ha idejében megyek és csak gumiharangot kell(ett volna) cserélni, az kb. 5000 Ft-os mutatvány lett volna.

2017. máj. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
en 3x csereltem gumiharangot es 3x kellett leutni így... egyszer sem sérült meg a féltengely... kapott uj zsirt azota is teszi a dolgat ;) ajanlom a SPIDAN gumiharangot
2017. máj. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mit kellet rajta 3x leütni? Milyen évjáratú Swifted van # 5-ös?
2017. máj. 29. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!