Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv! Van egy vw polo gépjárműv...

Bertlan kérdése:

Üdv! Van egy vw polo gépjárművem.1995 aev motorkód. Olyan hibája lett, hogy néha meleg motornál, ha egy lámpánál megállok leáll a motor. Utána rögtön indúl és megy tovább. Mi lehet a baja? Szerelő sem tudja.

Figyelt kérdés
Esetleg tudja valaki mi lehet ?

#benzin #Volkswagen Polo #Aev motorkód
2017. máj. 29. 18:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Na ez érdekes kedves barátom mivel, én is egy VW Polo 1995 AEV motoros autó tulajdonosa vagyok és ugyan ez a hiba jelenség áll fenn nállam is.
2017. máj. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Üdv! Ha minden igaz megoldódott a probléma. HALL-jeladó hibásodott meg. 7000ft volt+3000 a beszerelés. Érdemes ODB hibakód kiolvasót venni. Egyértelmüen kiírta ma a baj.
2017. máj. 31. 04:48
 3/9 A kérdező kommentje:

Hali mindenki!

Gyújtáselosztó komplett csere.

Emiatt állt le néha.

25000 ezrembe került, mert először csak a jeladót cserélték ki. Amúgy 15000 ft szereléssel együtt.

Remélem segítettem valakinek még ezzel az infóval.

2017. jún. 9. 11:32
 4/9 A kérdező kommentje:

Helló!

Na ez hiba jenség jól megszivatott.

Kicserék a gyújtáselosztót és pár napig müködött is a kocsi rendesen, de tegnap megint előjött a hiba. Lekarmolt az iged a seggemig. De pici keresgélés után észrevettem, hogy a gyútókábelnél áthúz a szikra kettőnél is. Hirtelen nem volt más csak szigetelőszallag kéznél. Biztos , ami biztos körbetekertem az összes gyújtókábelt, de hosszútávon ez nem jó megoldás azt tudom. Kicseréltetem mindet. Remélem már eltünik a hiba. Eddig jónak látszik. Fordulatszém alapjáratin stabil. Jobban is húz a motor melegen is. Úgy tünik a ez vot a gond és fölöslegesen cserélték ki a gyújtáselosztót :/.

2017. jún. 12. 07:20
 5/9 A kérdező kommentje:
Nah, eddig úgy tűnik az alapjárati motor hibázott néha meleg motornál. Most tettem újjat bele tegnap. Eddig jónak tűnik, de nem kiabálom el. Pár nap és kiderül .
2017. jún. 17. 13:13
 6/9 A kérdező kommentje:

Nah, mostmár megtaláltam a leállások igazi okát.

2 szerelőnél volt az autó. Az egyik hall jeladót cserélt. A másik a komplett gyújtáselosztót. Nem oldotta meg a hibát, ezért saját kézbe vettem a dolgokat. Először én is lyukra futottam az alapjárati motor cserével. Kicseréltem majdnem egy hétig jó volt aztán ma megint előjött a hiba. Alapjáratin leállt. Viszont most megfigyeltem, hogy olyan volt mintha elfogyott volna a benzin, ezért ránéztem az üzemanyagnyomás szabályozóta. És minden világos lett. Ki voltak lazulva a csavarok. Az egyik nullára kitekeredett és ugye az uzemanyag ott kiszökött. Három csavart kb egyenlően meghúztam. Most érezhetően jobban is húz a szekér.

2017. jún. 22. 14:20
 7/9 A kérdező kommentje:
Na most nagyon úgy nézki, hogy a valódi hibát sikerült megtalálni. A folytószelep állás szenzort kellett beállítani. Szerelő nem vállalta. Azt mondta azt ha elállítjuk soha nem lesz jó. Én úgy voltam vele, hogy rosszabb már nem lehet és nekiestem beállítani. Nem volt egyszerű, de egyenlőre úgynézki a dolog, hogy sikerűlt. Most az alapjárat meleg motornál oda van szőgezve a 850 re. Hibábat tőrölni kellett a computerből.
2017. jún. 30. 07:25
 8/9 A kérdező kommentje:

Leállás oka...

Egy nyavajás 1500 forintos benzin szürő.

Két autószerelő sem tudott rájönni. Érdekes, hogy csak meleg motornál jelentkezett a hiba. A benzinszűrő tönkrement. Mikor kiszereltem és picit megráztam lötyögött benne a szürő. Gondolom néha elzárta a benzin utját és amitt volt, hogy néha le is állt főleg alapjáraton meg néha menet közben is . Kicseréltem azóta szépet fut a szekér :)

2017. júl. 14. 16:08
 9/9 A kérdező kommentje:

Ha valaki olvassa ezt és hasonló hibajelenség van. Egyenletlen alapjárat: oka lehet az akkumulátor gyenge. Jobb esetbe csak aksi töltés vagy aksi csere. Rosszabb generátor hiba.

Motor néha alapjáraton leáll: benzinszűrő csere.

Kéthónapomba telt ezekre rájönni, mert a szerelők nem tudtak rájönni. Cseréltek hall jeladót kétszer.

Utána én nyúltam mellé az alapjárati motorral.

Aztán megint szerelőhőz vittem . Akkor a szerelő a központi befecskendezőt akarta kicserélni jó borsos áron. Nem hagytam. Benzinszűrőt 1500 ért cseréltem ki és azóta jó a kocsi. Kérdem én a szerelőket mért nem lehet felelőségre vonni, ha cserél egy alkatrészt és nem az a baja a kocsinak ?

2017. júl. 17. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!