Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1993as BMW E36 316i mekkora a...

1993as BMW E36 316i mekkora a gyári ET-je? És kb meddig lehet feszegetni a határokat hogy ne érjen bele a sárvédőbe?

Figyelt kérdés

Elől : 195/65 R15 gumik

Hátul : 205/60 R15 gumik

Kezdő autótulajdonos vagyok és elkél némi segítség.. :D

Várom a segítőkész kommenteket és tanácsokat!! Szép napot!



2017. máj. 30. 07:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én ugy tudom 42 a gyári ET.. nekem ET20 16" van fent(nemsokára lekerül mert nem tesz jót semminek) az már beleér és elől picit ki is lóg a sárvédő alól. Szerintem Et35-ig jó lesz... de függ attól is hogy van e ültetve/ keményítve...
2017. máj. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írja. Annyi kiegészítés, hogy a felni szélességétől függ, hogy mi fér el. A 7,5 még elmegy ET30-cal, a 8,5 már csak ET35-tel. Valamennyit lehet játszani a gumival, de alapvetően nem jó ötlet a kis ET-s felnik használata E36-on.
2017. máj. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

[link]

5x120 7j 15" et10

Ezen képen látható felninek ezek a méretei és elől eléggé kilógott hátul pedig ha belementem egy kissebb huppanóba vagy kanyadorodtam beleért a gumi a kasztniba. Sajnos le kellett a régire cserélnem ami számomra nem igazán tetszetős.

5x120 7j 15" et38

5x120 8j 18" et35 ( természetesen új gumikkal)

Ezek közül valamelyik megfelelő lenne?

2017. máj. 30. 10:03
 4/13 anonim ***** válasza:

A képen eléggé ballonosak azok a gumik... /50-el meg egy keményebb gátlóval már nem érne bele valószínűleg.. DE megér annyit a látvány hogy használhatatlan pattogós autód legyen? én MÁR azt mondom nem! agyam szétrázza a kemény futómű :D


5x120 7j 15" et38 ez még jó is lehet simán megfelelő gumikkal.

18" - én nem próbálkoznék vele... főleg nem valami olcsó ültető szettel meg gátlókkal... meg amugy sem tesz jót semminek és valoszínűleg beleér több helyen is.

2017. jún. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem annyira vészes a 18, én pár éve azzal járok. Ezzel az ET-vel elfér. Nekem 8,5 ET38. Persze azért keményebb, de nem elviselhetetlen. Fogyasztást azért megdobja, és drága rá a gumi, viszont jól néz ki, és közvetlen vele az irányítás. A zajkomfort is romlik vele, engem ez zavar benne a legjobban, de már megszoktam.

Van előnye is, hátránya is. Normál közlekedésben, ha nem számít a kinézet, akkor jobb a 15-ös. Kettő közti arany középút a 17.

2017. jún. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen eléggé ballonosak. :D De akármekkora gumit is teszek rá attól a felni átmérője ugyan akkora marad és bele elől ki fog lógni. Ami nem törvényes és a műszakin sem fog átmenni. Úgyhogy azok a felnik most eladásra kerülnek sajnos. :D

Most tervezek venni egy : Rial Salerno 5x120 7,5j ET 34 felnit. Ezekkel a paraméterekkel sem érne bele a sárvédőbe? ( Van olyan infó is megadva hogy : kf.:72,5mm ) Ez a méret mit jelent? És ezekhez milyen gumi lenne ideális?

Egyébként köszönöm a segítőkész válaszokat!! :D

2017. jún. 4. 08:26
 7/13 A kérdező kommentje:
AZ kimaradt hogy 17" :D
2017. jún. 4. 08:27
 8/13 anonim ***** válasza:
El fog férni. A KF a központi furat átmérője. Ez azért fontos, mert itt fekszik fel a felni a kerékagyra. Ha nem stimmel, akkor kell tehermentesítő gyűrű, vagy ha kisebb, akkor nem megy fel a kerék, de ez pont megfelelő neked.
2017. jún. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ohhhh értem! Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!!

Még esetleg annyit szeretnék megérdeklődni hogy gumik terén mit ajánlatos választani?

2017. jún. 4. 22:42
 10/13 anonim ***** válasza:
Gumiból, mint sok másból, szerintem a középkategóriát érdemes átlagos felhasználóként megcélozni. Az alját és a kínai márkákat általában érdemes kerülni, mert vizes tapadásban gyakran csapnivalóak, illetve szerkezetileg gyengék, ezért nem tartják biztosan az autót, kóvályog velük az autó. A közepes márkák típusainak érdemes utánaolvasni, teszteket nézni, ott vannak jó ár/érték arányú termékek.
2017. jún. 5. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!