Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen sűrűn kell tisztítani...

Milyen sűrűn kell tisztítani az autóklímát? Honnan tudom ha tisztításra szorul?

Figyelt kérdés

Manuális klíma van az autóban. (Suzuki Swift 2005).

Tavaly vásároltam az autót, működik tökéletesen a klíma nem érzek semmilyen szagot.

Évente vagy kétévente szokták tisztítani? Én tudom házilag vagy mindenféle képen vigyem klíma tisztítóhoz?



2017. máj. 30. 09:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha 100%-os biztonságot akarsz (fertőzésekkel szemben), akkor évente tisztítod, szezon előtt, megjegyzem, ismerek olyanokat, akik kb. sosem tisztítják.
2017. máj. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is évente szoktam. Akkor szoktam a pollenszűrőt is cserélni, ami addigra elég retkes szokott lenni.

Kiveszem a régi pollenszűrőt. A leszóródott retket fölporszívózóm. Sprayban kapható klíma tisztító folyadékkal (amihez az a hosszú cső van) befúlyom az elpárologtatót jó alaposan. Megvárom még a nagyja kicsurog a kondenzvíz elvezetőn. Utána az utastérben a használati utasításnak megfelelően alkalmazok egy klíma tisztító "bombát". Ez után kap új pollenszűrőt és kész. Egy max fél órás program minden évben valamelyik szombat délután. Én se érezte még soha szagát.

2017. máj. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
27%
Az emberek 95%-a akkor viszi klímáshoz ha furcsa szagot érez. Amíg jól működik valami addig nem szokták piszkálni. De ha elviszed 2 évente akkor már nagyon precíz vagy.
2017. máj. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hogy te meg tudod-e csinálni?

Hát az tőled függ. A cső segítségével el kell juttatni a tisztító hab nagy részét a hőcserélőre ehhez tudni kell, hogy az hol van, legjobban az tudja körbefújni aki látta már szétszedve a rendszert. A többi habot meg a levegőbefújók csöveiben szépen végigfújni, hogy mindenhol legyen.

Lehet, hogy belefújod és utána úgy érzed hogy jó lett, főleg ha előtte is jó volt de nem biztos, hogy tényleg eljutattad oda ahova kéne.

2017. máj. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Minden szezon előtt ha nem akarsz sűrűn beteg lenni.
2017. máj. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, amennyiben esetleg nem használom a klímát abban az esetben is egyébként kell a tisztítás vagy olyankor mindegy? (Valószínűleg használni fogom, elviszem klímáshoz tisztíttatni eredetileg tavaly júliusba volt tisztítva szóval akkor lassan ideje.
2017. máj. 30. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!