Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Turbó leeresztő szelep mire jó?

Turbó leeresztő szelep mire jó?

Figyelt kérdés
Nem tudom pontosan a magyar megnevezését. Turbo Dump Blow Off-ra gondolok. Láttam, lehet venni turbós autókhoz, de mire jó? Annyit tudok csak, hogy egy bizonyos hangot ad ki. Illetve, van e valami negatív hatása a motorra, turbóra vagy valamire? Megéri rakni egy nem sportos autóba is? Előre is köszi!
2017. máj. 31. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Lefújószelepnek hívják. Ha elveszed a gázt akkor a turbó elengedi a nyomást.(gyárilag is van az autókban ilyen csak ez vissza van vezetve a légszűrőház közélébe)
2017. máj. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 dirtboy ***** válasza:

igen az lefújó szelep,a turbót védi attól hogy rajta keresztül áramoljon vissza a levegő,ha ott jonne vissza akkor nagyon erősen fékezné a lapátokat ezért engedi le a szelep a nyomást mikor már nincs rá szükség.


de van Anti lag system /ALS/ is.

ott nem használnak lefújó szelepet,viszont a kipufogót terheli.

2017. máj. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az antilag-nak meg a lefújó szelepnek semmi koze egymashoz!

Egyebkent a neten talalsz egy vagon leirast hogy mi a lefújó,mire jo stb.....olvasgass egy kicsit kerdező!

2017. máj. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen pozitív hatása van a turbóra nézve is, nem ártalmas.
2017. máj. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 dirtboy ***** válasza:

/Az antilag-nak meg a lefújó szelepnek semmi koze egymashoz!/


értőolvasás?

hol írtam hogy köze van egymáshoz?

pont hogy azt írtam hogy abban az esetben nincs turbós motornál lefújó.

2017. máj. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"pont hogy azt írtam hogy abban az esetben nincs turbós motornál lefújó."


Ez hülyeseg!

2017. máj. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"igen az lefújó szelep,a turbót védi attól hogy rajta keresztül áramoljon vissza a levegő,ha ott jonne vissza akkor nagyon erősen fékezné a lapátokat ezért engedi le a szelep a nyomást mikor már nincs rá szükség."


Jó.


"de van Anti lag system /ALS/ is.

ott nem használnak lefújó szelepet,viszont a kipufogót terheli."



"pont hogy azt írtam hogy abban az esetben nincs turbós motornál lefújó.

"


Hát attól függ melyik anti-lag systemre gondolsz, de amelyik terheli a kipufogót ott ott túldúsítás és késleltetett gyújtás van, hogy jobban pörögjön a turbó akkor is amikor nincs terhelés alatt a motor, így mindig rendelkezésre álljon a max töltőnyomás.

Ha van ALS akkor abban az esetben is közel max töltőnyomást generál a turbó, viszont a motor minimális levegőt fogyaszt, akkor így nem lesz torlódás a fojtószelep és a kompresszor között? :D :D


Már logikailag sem jön össze az ALS és a BOV mentes motor :D


forrás: akármelyik rally sound compilation a youtuberól :D

2017. máj. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!