Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 98-as Opel B Vectra 1.8 16v....

98-as Opel B Vectra 1.8 16v. Rengeteg vizet elforral, olyan 30km-en 5litert. Ha ráadom a fűtést akkor nem fogy, állo helyzetben nem folyik, nem habosodik sehol. A hűtőventi bekapcsol. Termosztátra gyanakszom, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

2017. jún. 1. 10:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Mar ne is haragudj de fizikai keptelenseg amit irsz!30km-en 5 liter víz tünik el???Valami atomreaktor van ennek az elejében vagy mi??Főleg hogy ez gyakorlatilag 1-2liter híján az egesz hűtőrendszer térfogata!Ami még ráadasul zárt rendszer is,tehát el nem tudom kepzelni,hogy hogyan tudna belőle 5liter tavozni ilyen rövid szakaszon,még akkor sem ha már ez első métereken forr zubog az egesz rendszer!
2017. jún. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Folyamatosan megy fel a hőmérséklet, kivéve ha fűtök. Nem gőzölög sehol, nem húzok vízcsíkot magam után, csupán eltűnik a víz. Azért írtam 5litert, mert amikor elindultam optimális szinten volt, megérkeztem hiányzott 2-3 liter ( utántöltöttem). Visszaindultam mikor megérkeztem megint hiányzott kb ugyanannyi.
2017. jún. 1. 10:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem adod rá a fűtést, felforr a víz?

Ha igen, akkor nem zárt a rendszered, valahol valami tömítetlenség van (vagy a hűtő sapkánál, vagy a kiegyenlítő tartálynál). Zárt rendszer nem forr fel 100 fokon, viszont nyáron az üzemi hőmérséklet simán bele-belefuthat a 100 fokba.

Ha a hűtőventi bekapcsol, akkor a termosztát hiba ki van zárva. A hűtőventi akkor kapcsol be, amikor a hűtő 98-100 fok körül van. Ha rossz lenne a termosztát, akkor nem nyitna ki, és nem melegedne fel annyira a hűtő, hogy a ventilátor beinduljon.


Kezdődő hengerfejesség is lehetne, de ennek ellentmond, hogy bekapcsolt fűtéssel nem fogyasztja a vizet.

Olajbeöntőnél mit látsz? Olajat, vagy tejeskávé színű habot? Utóbbi nyári időszakban csak hengerfejességre utalhat.

2017. jún. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nincs hab. Csak olaj.
2017. jún. 1. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!