Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift 1.3 8V vízpumpa...

Suzuki Swift 1.3 8V vízpumpa gondjaim vannak?

Figyelt kérdés

Suzuki Swift 1.3-as, 8 szelepes, 2000.11. havi kocsin vezérműszíj és feszítőgörgő csere volt 97.000 km után. Még a gyári volt rajta. Continental szíjat és SKF feszítőt kapott.

Ezzel együtt cseréltettem még a két hosszbordás szíjat is (az egyik a generátort és a vízpumpát hajtja, míg a másik a szervokormány tápszivattyúját)szintén Continental szíjakkal.

A cserét követően a motortérből alacsony fordulaton, alapjáraton és kicsit fölötte morgó hangot hallok. Ezt eddig nem hallottam. Lehetséges, hogy a vízpumpa csapágya adta meg magát annak hatására, hogy a jól összeszokott rendszert megbontották? És csere érett lett a vízpumpa is 97.000 km-nél?

Láttam, hogy vannak olyan járművek, ahol vezérléscserénél előírják a vízpumpa cseréjét is, de ezeknél a vezérműszíj hajtja a vízpumpát is, míg itt nem. A vízpumpa cseréjéről a Suzuki szervizkönyve nem nyilatkozik.

Nagyjából elmondható, hogy a vezérlés és a vízpumpa élettartama hasonló és egyszerre érdemes cserélni kiviteltől és kocsitól függően?



2017. jún. 1. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Illett volna vízpumpát is cserélni ha már meg lett bontva úgyis az autó hiába itt másképp van. Ha a vízpumpa is a gyári még, nem is csoda hogy 17 év alatt csere érett lett, hiába a kevés futás.
2017. jún. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi mindig kicseréljük Swifteken a vízpumpát is vezérléscserekor, még annak tudatában is, hogy nincs benne a vezérlés ágában.
2017. jún. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Hasznos válaszokat kaptam!

Még annyi kérdésem lenne, hogy milyen pumpát érdemes venni bele? Az ár sokadlagos szempont. A megbízhatóság számít csak, hiába olcsó kocsi ez már.

2017. jún. 1. 14:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekünk az Aisin bevált.
2017. jún. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A feszítő görgő csapágya volt a ludas. Vadi új SKF és csapágyas gyárilag...

Úgy tűnik egyre silányabb minőséget gyártanak a nevesebb gyártók is. Szerelő azt mondta, az elmúlt hónapban vagy 3 swift-en volt ilyen gond az új SKF csapággyal. Ha valki most venne ne SKF-et vegyen.

2017. jún. 3. 16:20
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi már az SKF kerékcsapágyaival is leálltunk, hülyén hangzik, de méretpontatlanok...

Nagy része már Kínában készül, régi gyártósorokon sajnos.

2017. jún. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!