Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autómon javítva lett a...

Az autómon javítva lett a hátsó sárvédő ív. A javításnál sötétebb árnyalatú a fényezés. Polírozás sima pasztával javított rajta de nem az igazi. Más ötlet van, lehet sötétíteni a fényezés pár árnyalattal? Esetleg színes paszta használna?

Figyelt kérdés

2017. jún. 2. 11:34
 1/3 anonim ***** válasza:
meg kell tanulni együtt élni vele. Ha még a javításnál sikerül is belőni jól a színt, úgy, hogy nem látszik, az pár év múlva úgyis kiüt. Lehet polírozgatni, hogy ne hírtelen váljon szét a két árnyalat, és így egyfajta átmenetet csinálni, de igazán észrevehetetlen akkor lesz, ha telibe fújatod az autót. Sajnos, ha nem egy komplett restaurálásról van szó, akkor ott, ahol heggesztették fel a javítóívet, pár év múlva megint meg fog jelenni a rozsda, mivel a heggesztésnél eleve kiégették a fémet, illetve ha nem pont ugyanolyan összetételű a két fém, akkor a legkisebb nedvességet is ha megkapja, már egy ún. helyi galvánelem képződik, ami mindenképpen korrózióhoz, rozsdához vezet. Az eféle foltozgatások csak ideig-óráig jók (lökjük át műszakin, el tudjuk adni, vagy esetleg még egy pár évig akarjuk, hoy kiszolgáljon minket az autó, stb)
2017. jún. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem lett lakatolva, rozsdamentes autó, csak meghúzták... És sajnos a hátsó ív és a hátsó ajtó nagyon elüt. de érdekes módon a küszöbön és a C-oszlopon nem látszik az elütés... De minimális árnyalat különbség van. A friss fényezés picit sötétebb. ezért gondoltam hogy színes paszta esetleg sötétít annyit hogy ne legyen feltűnő.
2017. jún. 2. 11:53
 3/3 anonim ***** válasza:

a friss az még úgyis mattulni fog, de bármit csinálsz neki, sose lesz már "egy árnyalatú" az autó, egészen addig, amíg telibe nem fújatod. Nekem volt egy autóm, szinte minden eleme volt már javítva kisebb koccanás miatt, így habár bordó volt az autó, de annak minden árnyalatában pompázott. Eladáskor nem is akartam "sérülésmentes" autónak hírdetni, leírtam, hogy volt koccanása, nem is egy, javítva lett, konkrétan gombóccá törve nem volt, de nem szalon autó. És aki először jött megnézni, az nem is kötekedett, megmondta, hogy mindaz, amit lát, az le volt írva a hírdetésben, majd próbaút és kicsi alku után meg is vette az autót. Az ELSŐ érdeklődő.

Tehát vissza a kérdésre: szépítgetheted, de akkor is üvölteni fog róla, hogy sérült.

2017. jún. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!