Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális, hogy hirtelen, erős...

Normális, hogy hirtelen, erős gázadásra (főleg üresben) nagyon füstöl (kormol) az 1.6-os túrbódízel II-es Golf?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem ezt a jószágot,és nagyon megszerettem.Sokat olvastam ez ügyben,és azt szűrtem le,hogy a tökéletlen égés miatt egy régi dízel mindig is fog füstölni,ha hirtelen gázadásra kerül sor. Ennek ellenére örülnék,ha lehetne valamit tenni ellene. Nyilván nem várom el,hogy egyáltalán ne füstöljön,de azért kissé zavaró,amikor éjjel a hátam mögött lévő autós azt veszi észre,hogy semmit se lát a fekete koromtól. :D


Előre is köszönöm a válaszokat!+



2017. jún. 5. 01:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne adj nagy gázt... Most poéntól mentesen, főleg öreg dízelnél, ahol nem elektronika szabályozza a befecskendezést, egy nagyobb gázadás mindenképp kormolással fog járni, mert túl sok lesz a rendesen el nem égő üzemanyag.
2017. jún. 5. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hirtelen gázadásra tényleg mindig füstölni fog, ahogy #1 írja - de ha vigasztal, akkor hirtelen gázadásra még a modernebb dieselek is tudnak olyat.


Ez nem hiba, bár a mértékében van a normális és a túl sok: azokat a motorokat egy adagoló nevű szerkezettel szerelték (lehet ez már ismerős), amin sokkal könnyebb házilag állítani, mint a zártabb, elektronikus rendszereken.

Fiatal srácok körében népszerű mutatvány, hogy úgy állítanak rajta, hogy dőljön a gépből a korom - Te ne kezd el tekergetni, hanem ha a lehetőségeid engedik, akkor ellenőriztesd műhelyben a beállításait.

2017. jún. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A kicsi kormolás egy öreg dízelnél normális, ha beteríti a mögötted lévőt az nem normális még egy őskövület kettes Golfnál se. Porlasztási kép vacakol ilyenkor általában, porlasztócsúcs vagy befecskendezési nyomás probléma. Nézesd meg normális szerelővel. Nem feltétlen lesz olcsó, de utána nem fog kormolni és még könnyen lehet picit erősebb is lesz a helyes porlasztási képtől.

Esetleg turbó is lehet, de az csak sokadlagos szinten.

2017. jún. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Minden autó hirtelen gázadásra füstöl, ez eddig oké (már amelyik füstöl).

Az ilyen ősrégi adagolós autóknál meg szinte mindig visszavezethető a probléma az adagolóra, kopott már, meg minden baja van, valószinüleg ömlik a gázolaj az égéstérbe.

2017. jún. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%

Nem kellene, elég nagy baj, ha elfogadott tény, hogy az autó kormolhat nagy gázra. Nem kormolhat. Még a DPF nélküli dízeleim se kormoltak csumagázra soha, volt fent direkt Gopro is levideózni.

Egy kettes Golf az más, de egy 10-15 éves dízelnek se szabadna kormolnia padló közben.

2017. jún. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
25%

egy 10-15 éves dízelnek se szabadna kormolnia padló közben.

---

Kár, hogy ezt ők nem tudják...

2017. jún. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!