Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meg tudom nézni a klíma...

Meg tudom nézni a klíma töltöttségi szintet itthon?

Figyelt kérdés
Audi A3 8L-ről lenne szó.Idén kitisztítottam a klímát,majd használtam de egyszerűen nem tolja a hideg levegőt ahogy kellene,maxon ment a klíma de épp hogy csak le tudta hűteni a kocsit megfelelőre és még csak nincs is kánikula. 2 vagy max 3 éve volt a kocsi klímásnál akkor töltötték fel gázzal,elméletben csináltak nyomáspróbát mindent amit kell ilyenkor.De most meg nem okés valami.
2017. jún. 8. 17:14
1 2
 1/11 crudy ***** válasza:
Le. Nem ad pontos erteket de h van benne nyomas azt meg tudod nezni. Valahol a motorterben a tartalybol kijon egy cso vagy akar ketto is aminek a vegen van egy szelep es altalaban egy muanyag sapka. Menetes vagy csak le kell pattintani. Leszeded es latni fogod a szelepet. Csavarhuzot beledugsz a szelepbe es racsapsz egy nem tul bikat. Pisszenni fog egy nagyot es akkor tuti h van benne gaz.
2017. jún. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ennek aztán sok értelme, attól hogy pisszen még semmi infót nem fog kapni a gáz nyomásáról és mennyiségéről a rendszerben.

Ennél már csak a fagyálló megnyalós módszer jobb....

2017. jún. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát ja,de olvastam hogy némelyik "szakműhelyben" sem megfelelően nézik a nyomást meg ilyenek... :-/ 2-3 év alatt nem szabadna kifogynia a gáznak gondolom ha minden okés nem? majd még tesztelem,megnézem a levegő beáramlási hőmérsékletet,de érezhetően nem az a jéghideg....
2017. jún. 8. 20:51
 4/11 crudy ***** válasza:
Persze így nem lehet semmi konkrétat mérni de megtudod h van e benne gáz vagy sem. Két három év alatt persze nem fogyhat ki. Érdemes megnézni h a klímakompresszor forog e. Az még könnyű. De amúgy egy csomó elektronika van ami beleszólhat ebbe. A bmwmnél pl tipikus hiba h a süni megy tönkre. Ha nem tudsz rájönni akkor keresgélj fórumokon h az autódra nem e jellemző valami hiba ami okozhatja a problémát. Sajnos az audikhoz nem értek.
2017. jún. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
hát a kompresszor gondolom biztos megy nem?hiszen valamennyire ad hideget,no meg ha alapjáraton van a kocsi,bekapcsolom a klímát akkor kicsit meginog az alapjárat.Lehet hogy most másra gondoltál mint amit írtam,nem értek hozzá,csak annyira elegem van a "szak" szervizekből is.
2017. jún. 8. 21:13
 6/11 crudy ***** válasza:
Ha bekapcsolod a klimat es a fordulatmero megmozdul akkor bizztos megy a kompresszor igen. Igy targytalan de egyebkent fuj hideget kompresszor nelkul is de persze az nagyon messze van a klimatol.
2017. jún. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
ha gázszivárgásról lenne szó akkor hol szoktak ereszteni? Mennyire kellhet bontani? Vagy mennyiért csinálják kb? Annyira sok a negatív tapasztalatom,hogy muszáj tájékozódnom.2-3 éve mikor átnézték a klímát,feltöltötték,fertőtlenítették aztán csomó pénzt elkértek. ózongerenátoros tisztításért fizettem de csak spray-t dobtak be....-.-
2017. jún. 8. 21:20
 8/11 anonim ***** válasza:

Azt írta, hogy hűt a klíma, csak lassan, tehát a kompresszor megy, és gáz is van benne, csak kevés, tehát pisszenni mindenképpen fog.


Megfelelő szelepes nyomásmérő nélkül nem tudod megnézni, el kell vinni klímáshoz.


Nekem mindig azt mondják, hogy 1-2 havonta 10-15 percre meg kell járatni a klímát (még télen is) mert kiszáradnak benne valami tömítések ha sokáig nem éri őket a gáz.

2017. jún. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A tömítéses dolog valóban igaz, az a baj a legtöbb újabb kocsiban hőmérő van és hiába kapcsolod be meg se mozdul a kompresszor +10 fokban se.
2017. jún. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
ja most néztem neten,hogy képesek elkérni 15000 FT os azért hogy megnézik van e szivárgás,de ebben még nincs benne a javítás. Nem lehúzás ez? Bár nem tudom mennyit foglalkoznak a kocsival,azért érdeklődöm.
2017. jún. 9. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!