Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezek a "fingások" minden hot...

Ezek a "fingások" minden hot hatch-nél hallhatóak váltáskor? És miért?

Figyelt kérdés

Seat Leon Cupra 30s-tól:

[link]

Ezen a csatornán van fent több Drive&Sound videó több hot hatch-ről is (Golf R, A45 AMG) és mindegyiknél, de még az M2-es BMW-nél és a CLA45 AMG-nél (ami ugye nagyobb kategória) is hallható ez a roppant idegesítő hang a váltásoknál. A valóságban is tényleg ilyen gáz hangokat adnak ki? Azért kérdezem, mert még egy ilyen hot hatchet nem láttam életemben. Ezek az automata váltók úgy tudom ugyanazok, amelyek a drágább modellekben vannak (S6, C63, M6) azok mégsem adnak ki ilyen szörnyű hangot. Valaki felvilágosíthatna engem, mint totál laikust. Köszi.



2017. jún. 9. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk azok a fingasok a nagy teljesitmenyu 4 hengeres motoroknal megvan sot, az osszes v8 biturbo tudja. Az osszes audi, mercedes es bmw. A turbo miatt van. Valamennyire a tolronyomast is megemeli, igy hamarabb tolt a turbo valtasok kozott. Ergo, nincs keses 2 sebesseg kozott mint manualisnal.
2017. jún. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy nekem ilyen autót nem adnak el. Már a tüsszentés is elég irritáló, de ez egyenesen szánalmas.
2017. jún. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Zebra3328 ***** válasza:

Azok a "fingások" teszik értékessé és különlegessé ezeket az autókat. Ilyet a nagy teljesítményű, esetleg tuningolt motorok csinálnak.

2 okot tudok elképzelni.1. A gyújtásbeállítások a magasabb fordulatszámon való működésre vannak optimalizálva, de váltáskor leeseik a fordulatszám és úgymond utógyújtása lesz a motornak. Ezért van olyan durrogó hangja.

2. A turbó pop-off szelepe kinyit amikor leesik a fordulatszám, ezzel biztosítják a fordulatszámhoz megfelelő keverék kialakítását és védi a motort a karosodástól. Na akkor hallani azt a tüsszögést

2017. jún. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tudom mire való, de azt meg lehet csinálni majdnem teljesen hangtalanra. Ehhez képest a minél erősebb fingás a menő. Hát már akinek...
2017. jún. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én nekem a cla45 hangjától, vagy egy amg gt s strait pipe verziójától egyenesen kicsordul a könnyem.
2017. jún. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!