Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » ETZ 125, mi lehet a hiba?...

ETZ 125, mi lehet a hiba? Kondi, vagy fesszabályzó?

Figyelt kérdés

Pestről lementem Balatonra a motoros fesztiválra, odafele még nagyon jól ment a motor, a felvonulást is megjártuk, aztán hazafele éreztem, hogy néha nem reagál a gázra, magas fordulatról visszapörög. Szokta ezt csinálni ha kokszos a gyertya, megálltam Akarattyán cserélni. Utána indítottam, járt kb 10 másodpercet, leállt, és onnantól minden halott rajta: gyújtással rajta nem világít se az üres, se a generátorvisszajelző, szikra nincs, mintha az egész elektronika elromlott volna (az akksi jó és helyükön vannak a csatlakozók jobb oldalon, legalábbis amit láttam, az ülést nem szedtem le).

Aztán megpróbáltam betolni, el is indult, folyamatos 2000-en pörög de gázadásra nem reagál, és folyamatosan világít a piros generátorhiba-jelző.

Kondenzátorra vagy feszültségszabályzót tippelek laikusként, ti mit gondoltok?

Köszi előre is!



2017. jún. 11. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:

A kondenzátor a megszakító szikrázását szünteti meg. Rossz kondival még kellene lennie töltésnek.

Ha az akksid jó de semmi se működik, akkor először a biztosítékokat kellene megnézni. A szakadt akku biztosíték miatt világíthat a töltésjelző.

Ha nem lenne töltés, akkor tolásra se indulna el.


Szerintem.

2017. jún. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az enyémnek is volt ilyen hibája.Azt csinálta,hogy tolásra indult csak,de csak 2-en tudtuk nagyon gyorsan megtolva.A piros menet közben hol erősen,hol halványabban világított,de folyamatosan.A lámpáim meg nagyon halványan,de égtek.Ez miatt csak nagyobb fordulaton lehetett használni,mert leállt.Mikor a fesz,szabályozót kicseréltem minden ok lett.3 év alatt 2 cseréltem.Itt is az elektronikát kell átnézni,hogy mi romlott el.Lehet túl tölt és a töltésjelző akkor is ég és az is kiüthetett valamit.Biztik jók ,érintkeznek?Az ülés alatt és a blokk jobb oldalát is meg kell nézni.Ezt innen nekem nehéz megmondanom.
2017. jún. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem volt vele most időm foglalkozni, ezért nem szedtem le az ülést se, de persze majd át fogom nézni mindenhol hogy épek-e a kábelek, és akkor kezdésnek egy új fesszabályzót bele.
2017. jún. 11. 22:30
 4/4 A kérdező kommentje:

UPDATE


Elszállt egy 16A biztosíték... Kicseréltem minden király

2017. júl. 12. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!