Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudnám növelni a...

Hogyan tudnám növelni a simsonom teljesítményét a henger bővítése nélkül?

Figyelt kérdés
Egy simson s51b tipusú segédmotorom van,végsebbesége 60 km/h ezen szeretnék növelni a henger térfogatának bővítése nélkül.elől 14 es lánckerék hátul gyári,16n1 es karburátor van rajta és alapméretes henger.

2017. jún. 14. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Vannak egyszerűbb tuningfogások amit relatíve könnyen megcsinálhatsz, de erre most részletesen hadd ne válaszoljak!
2017. jún. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pedig sokat segítenél vele.
2017. jún. 14. 18:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Tengernyi anyag van erről a neten. De szerintem ne merülj bele, nem érdemes a te "szinteden". Vegyél inkább gyorsabb motort!
2017. jún. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A B-nél mi? Mert az N-nél van egy rakat fojtás, ami kiszedése után jobban megy, de a B nem fojtott alapból se, nem fog 60-nál többet menni csak jóval több ráköltéssel.
2017. jún. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A 60 az egy normál tempó, annyit tud egy nem szétkopott, kb. gyári állapotú Simson (természetesen az N-es fojtások nélkül, bár én ilyen gyári fojtással nem találkoztam, talán mert kb. mindből kiszedték mire 20 éve elkezdtem érdeklődni a motorok iránt...).


Ez a gép ennyit tud, többet több köbcentiből, több felömlővel, másik kipufogóval, másik karburátorral és egyéb nem olcsó dolgokkal fog csak tudni.

Ha neked már kevés a tempója, akkor célszerűbb eladni (vagy eltenni emlékbe ha a pénz nem akadály, bár most relatíve jó pénzeket fizetnek értük) és venni egy modernebb váltós 50-est, pl. DT, Senda és a hasonlók.

2017. jún. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is csak egyet láttam gyári fojtásokkal, első gazdás öregemberé. Abban benne van mind a kipuffban, mind a karbiban a gyűrű, nyilván a hengerfojtás is. De cserébe nagyon halk, 40 éves motor létére. És neki elég az a sovány 45-ös tempó is.
2017. jún. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!