Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyivel másabb egy kisbuszt...

Mennyivel másabb egy kisbuszt vezetni mint egy sima autót?

Figyelt kérdés
Németerországba és Prága megyünk 7en így kisbusz lett kibérelve a társaságnak, viszont még egyik stác sem vezetett ilyet . Kicsit be vagyok tojva, hogy valami gond lesz az úton, bár csak autópályán kell menni. Akinek van talasztalata, mennyivel ,, nem biztonságosabb,, egy ilyennel ütközni, illetve mennyivel másabb vezetni?

2017. jún. 20. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kicsivel nagyobb, ezért több holtere van, sokkal többet be látsz az útból mivel magasabban ülsz, szerintem jobb. Ne parázz. :)
2017. jún. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Pályán nagyon semmivel,csak tisztában kell lenned,hogy hosszabb.

Tehát ne sorolj be úgy mint személyautóval egy másik elé,hisz duplája lehet hosszban mint a személyautód.

Meg tükör...

Igazából ennyi,tudod,hogy szélesebb valamivel hosszabb...

Ennyi,na meg nem fordul el úgy ,mint a személygépautó ,egy kereszteződésben jobbra,engedd beljebb és a sávban ne húzódj ne sose amikor így kanyarodsz,mert felmenni a hátsó keérk.

2017. jún. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen kisbusz. Egy VW Transporter/Multivan, Toyota Hiace kategóriájú autó annyival másabb, hogy magasabban ülsz benne, jobban látni a forgalmat, csak oda kell figyelni a méreteire, például benzinkúton, parkolóban. De ezek nem is olyan vészesen nagyok. Gondolom 7 személlyel nem 15 fős kisbuszt béreltetek.

Nyilván lomhább, nem gyorsul úgy, de ezt gondolom sejtetted. Ésszel kell vezetni, de szerintem egyáltalán nem vészes, sőt, én szeretem is. 10 kilométer alatt rá fogsz érezni, vagy aki vezeti.

Ne az ütközésen gondolkodj szerintem, ütközni semmivel nem jó, de a nagyobb tömeg miatt a kisbusz azért előnyt élvez személyautóval való ütközéskor.

2017. jún. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Én imádom, (ford transit), ha utána beülök egy kisebb autóba olyan mintha a földön ülnék, ne parázz igazi kezes bárányok ezek. Max tolatni lesz szokatlan egy kicsit, de ez is ember és tapasztalatfüggő, de akkor meg nagy veszélynek nem vagytok kitéve csak az ami mögöttetek van. :)
2017. jún. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha bérled a kocsit, kérdezd ki az átvételkor a bérbeadót, hogy lehet leszedni a pótkereket, mutassa meg az emelőt, biztosítékokat és biztosítékdobozt szintúgy keresd meg, tudd meg tőle, van-e a kocsiban láthatósági mellény, hol a tanksapka stb. Szóval mindent -és néhány dolgot azon is túl- amit egy idegen kocsi első használatánál megkérdeznél.


Tapasztalatom szerint a magasabb üléspozíció miatt messzebbre látsz el, a tükrök nagyobbak, összességében a vezetés kevésbé fárasztó, mint egy ált. szgk-ban (hacsak vmi ősautót nem választottatok). A fékút rövidebb (be kell gyakorolni). A szélesség- és hosszúságérzete a kocsinak átverős, ha nem érzed biztonságban magad tolatáskor, ki-be álláskor, kérj segítséget.

2017. jún. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Megszokás kérdése. Én a munkahelyemen kaptam céges autóba mivel embereket kellett cipelne ide-oda. A főnököm előtte való nap eljött velem pár körre picit magyarázta mennyivel másabb a személy autónál meg mire figyeljek, elvitt egy nyugodt környékre picit gyakorolni hogy belerázódjak, aztán mondta hogy szerinte menni fog, ara hívta fel a figyelmem hogy kanyarodásnál picivel nagyobb ívet vegyek be és ennyi.

Nem egy nagy dolog, nem kell félni tőle.

2017. jún. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez ilyen Transporter méretű lehet, hát akkor kb semmire nem kell vigyázni, alig hosszabb, mint egy kombi személyautó. Stabilitásuk is nagyon jók ezeknek, 130-at simán lehet menni velük, ha bírja a motor. Még a mélygarázsokba is éppen beférnek.
2017. jún. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!