Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Klímacsövek, klímakompresszor...

Klímacsövek, klímakompresszor átmosás?

Figyelt kérdés
Eldugult a rendszer belül,elvileg kosz van benne,szűrő ,és szelep csere átmosás javasolt.Szóval milyen anyaggal eszközökkel érdemes nekikezdeni házilag a csőrendszer átmosásához? A szervizekben irreális összegeket kérnek ,az felejtős.

2017. jún. 21. 11:36
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Házilag? Na, az felejtős...
2017. jún. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Es ha a szerviz felejtos akkor te mire gondoltal?Hogy otthon a diófa alatt nekiállsz meghekkelni a rendszert vagy mi a nagy ötlet?
2017. jún. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nyilván azért írtam kérdést hogy leírjátok hogy hülyeség...Nem fogok vagyonokat fizetni egy lehúzós szerviznek,maximum rossz marad ,de megpróbálnám otthon,sokat nem veszíthetek. Szűrőt és szelepet cserélni nem nagy dolog ,és a rendszer szétszedése sem.
2017. jún. 21. 13:26
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja hát ha szerinted a szetszedes nem egy nagy mutatvany akkor soksikert hozza.....csak aztan majd be ide gyere kerdezgetni,hogy mit csinaljak mert nem tudom összerakni vagy mert nem.mükodik!
2017. jún. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hogy mosod át a rendszert? Tömítőgyűrűid (spéci) vannak hozzá? Ha eldugult a rendszer, miből gondolod, hogy a kompresszorod megúszta?

Megkérdezhetem, hogy mennyi az az "irreális" összeg?

2017. jún. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kérném aki nem a kérdésre válaszol az máshová írjon.Nem kenyerem senki előtt a magyarázkodás.
2017. jún. 21. 14:28
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a semmit ,közben megcsináltam ,feltöltettem gázzal ,újra jó a klíma.Egyébként kérdezte valaki ,120 ezret kértek érte a szakemberek. Havi fizetés 1 napi munkára,díjnyertes lehúzás.
2017. júl. 8. 19:41
 8/10 anonim ***** válasza:
Olyan hihető ez a sztori.....higy indultunk onnan hogy el van dugulva a rendszer,kompletten takaritani kellene.........majd megérkeztünk oda,hogy te magad feltöltötted (!?!?!?) a klímát gázzal,és láss csodat mar működik is.........
2017. júl. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ha a magyar nyelvű értő olvasást se sajátítottad el ,akkor nem kellene különösebben okoskodni,mert csak magadat járatod le. Mint írtam "feltöltettem" gázzal!Tehát klímás műhely végezte el ezt a folyamatot.
2017. júl. 15. 05:46
 10/10 Gyakori Attila válasza:

Szia! Engem érdekelne, hogyan takarítottad ki, mivel én is erre készülök. Lehet venni egy kompresszorról működő tartályt, amibe klíma tisztító folyadékot kell rakni és azzal átmosatni. Egy videóban azt mondja egy ürge, hogy a radiátort(kondenzátort) nem érdemes átmosni, hanem új kell, mivel annyira kicsik a járatok benne, hogy nem jön ki belőle az esetleges retek teljesen. Nyilván ha mindenből újat vennék, akkor takarítani se kéne, én csak a szárító szűrőt fogom cserélni, illetve kell egy másik klímakompresszor. Viszont a klímakompresszor is egy vagyon, szóval abból is veszek egy bontottat, aztán megy addig amíg. Egy öreg autóról van szó, ezért nem akarok rá sokat áldozni, mivel azt se tudom meddig lesz még nálam, valószínűleg nem sokáig, akkor meg minek költsek rá egy vagyont. Ha itthon összerakom, utána a klímás feltölti olajjal és kitisztítsa még valamennyire ő is a saját gépével feltöltés előtt. Elvileg a jobb tisztítóberendezések nagy nyomáson, klímába való olajjal takarítanak, egy szűrőn keresztül keringetve. Egy új autó megérdemli ezt, de egy régibe szerintem lehet rizikózni, főleg azért, mert a teljes klíma szerelés belekerülne az autó negyedébe vagy harmadába egy 1 milliós autónál, ami kész röhej.

A sok irigykedő balfékkel ne foglalkozz, egy kereket nem tudnak kicserélni, de okoskodni tudnak, hogy a xy márkaszervizen kívül minden csak gányolás, közben meg a szervizekben megy csak az igazi gányolás, főleg a márkaszervizekben...


Szóval ha még erre jársz, elmondhatnád, hogyan oldottad meg, illetve más is leírhatja ha volt ilyen tapasztalata. Az se baj, ha egy ezzel foglalkozó egyén elmondja miért hülyeség az egészet otthon csinálni, de akkor értelmesen és kulturáltan, köszi.

2019. szept. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!