Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meg merjem venni? (BMW E46)

Máté Kenezsi kérdése:

Meg merjem venni? (BMW E46)

Figyelt kérdés
Németországban kinéztem egy 2001-es BMW 318CI-t (1.8 benzin m46 kódú motor,118LE). 200 ezer km van benne és 1400 euró, viszont nincs sehol rozsda és kinézetre szalon állapot. A vezérműláncot cserélni kell,mert hangja van, de azt amúgy is cseréltem volna. Viszont mindenki mondja hogy "Úristen bmw...meg ne vedd mert havonta egy 100as". Ez mennyire igaz? Tényleg ennyire kell félni tőle?

2017. jún. 22. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom itt nem lesz egyszerű a vezérműlánc csere sem, mert le kell hozzá bontani a váltóról a motort. (hátul van ugyanis) A havi százast azért túlzásnak érzem, de annyi biztos, hogy ha bármi miatt hozzá kell nyúlni, akkor az költséges tud lenni.
2017. jún. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sorban az aggályok

Igen egy BMW költséges lehet és bármelyik. A BMW-s sztereotipiák közül ez biztosan igaz. Gondold meg egyáltalán hogy biztos rá akarod költeni az összes pénzedet?

[link]

A rozsdafoltokra a németek csak úgy rá szoktak festeni hogy eltakarják úgyhogy jobban meg kell nézni.

Ha hangja van a vezérműláncnak és tényleg a lánc a baja akkor abban bizony nem 200 ezer km van hanem legalább 300 ezer vagy több. Én tippem hogy van az 400 ezer km is.

A legtöbbször csak a láncfeszítő a baj ami típushibája de olcsó az alkatrész és negyed óra alatt kész.

Nem hiába 1400 euro ez már eléggé hulla szar lehet hogy ennyiért hozzád vágják.

Ez a facelift előtti 318i elég gyenge a 118 le-vel. Akkor inkább már jobb lenne egy facelift utáni 318i ami 2 literes és 142 vagy 145 le vagy mennyi. Vagy ami még jobb lenne egy 325i vagy erősebb (320i még nem akkora előrelépés erőben mint a 325i).

Lehet egy japán géppel jobban járnál ami nagy fordulaton megy mint a golyó és nem kell rá locsolni a pénzt.

2017. jún. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Közel 500e ft-ért biztos hogy nem találsz rozsdamentes e46-ot.
2017. jún. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"1400 euró, viszont nincs sehol rozsda és kinézetre szalon állapot"


Ha ez igaz, akkor én meg a svéd törpe vagyok, aki most varrta le hófehérkét.


Tipikus. Németbő' öccázé' roncs béemvét. A jó kuuuu anyját annak, aki a kormányban engedi ezt a sok rohadás roncsot Magyarországra hozni.

Euro IV normánál rosszabb autókat nem kéne engedni behozni, más szóval a 2005 előtt gyártottakat: [link]

2017. jún. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 crudy ***** válasza:
Sajnos az aggalyok amiket irtak lehetnek valosak. Ha kivulrol patika akkor valami el van dugva amit nem mondanak el de alltalanossagban en azt vettem eszre h kamuzni probalnak a tulajok de az arat nem igazitjak a mesehez. Kulfoldon is elo tud ez fordulni bar igaz h ha a tulaj nemet akkor jobbak az eselyeid. Szoval 1400euro es csak egy lanc csere?? Az ev uzlete? Ugyan. Ott sem ennyire olcso egy e46. En most hoztam haza harom honapja egy e46ot. Azota korbe lengescsillapito de az nem osszeg vegulis. De egy kardan csere elfer, a bal hatso doblemez atlyukatt!! Itt ott meg rozsda es kicsit eszi az olajat. Pedig elsolatasra gyonyoru volt, ezek csak kesobb, mar a honositas utan jottek elo. Tenyleg nagy szivas tud lenni egy e46 de en amugy nem sirok estenkent miatta, persze tobbszor ennek steaket ha suzukim lenne de en szeretem ezt az autot es szeretek foglalkozni is vele amig nem eszi meg a gatyamat. Ha te is igy erzed, kesz vagy h van olyan lehetoseg h rengeteg penzt bele kell olj vagy tull adsz rajta hatalmas buktaval akkor csinald. Persze ugyse hallgatsz gondolom senkire es ki fog meg szaladni a szadon h a bmw szar, ez igy szokott lenni de nem szarcsak foglalkozos es aki ezt nem erti meg az ne vegyen bmwt.egyebkent most altalanossagban beszeltem, ezzel a konkret darabbal elso osztaly a szoporolleren.
2017. jún. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hogy kívülről patikának nézzen ki, ahhoz csak le kell kezelni a kopott, karcos, hámló, napszítta fényezést és máris újnak néz ki.

Tanulságos videó:

https://www.youtube.com/watch?v=SF92tNMFTyg

A belsőn átmennek egy takarítógéppel és patika riszta lesz. Lekenik műszerfalápolóval, műanyagápolóval.

50 euróból látszatra egy patika autót lehet csinálni bármelyik roncsból.

Azért olcsó, mert valami olyan baja van, lehet több is, amit egy kicsit hozzáértőbb észrevehet. Nagyon szabadulni akarnak tőle. Azért szokták ezeket a már rossz autókat is polírozni eladás előtt, hogy könnyen eladható legyen. A német eladók költenek az ilyenekre.

Adtam már el én is úgy autót, hogy a kutya nem nézte meg. Elvittem autókozmetikába (ahogy a németek szokták) és utána újra körbefotóztam, kívül és belül. Hamar megvették, még alkudni sem akartak sokat. Ott lelkendezett a gyerek, hogy milyen szép a fényezés, magát is látja benne. Előtte políroztattam. A polírozás előtt tiszta gány volt. Ennyit a patika állapotról...

2017. jún. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!