Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért melegszik fel ilyen...

Miért melegszik fel ilyen hamar a felni?

Figyelt kérdés
Nem rég volt féltengely csere, utána kb 1 hétig nem volt semmi baj. Most észrevettem, hogy néhány km után nagyon felmelegszik a felni, ha csak mellé állok is érezhető a hő. Az autó nem húz semerre, fék betét kb 2 hónapja volt cserélve. Kerékcsapágy miatt melegedhet a felni?

2017. jún. 24. 02:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A féktárcsától.
2017. jún. 24. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 veterán vas ***** válasza:
100%

A felni, egy darab gömbölyű fém ;) amire gumit tesznek. Csak forog, de a saját eszéből nem tud melegedni.

Valamitől átveszi a hőt. Pl a féktől.


(ha a kerékagycsapány annyi hőt termelne, hogy azt a felnin keresztül érzed, akkor már régen beállt volna)

2017. jún. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ezek szerint a fékkel lesz a gond.
2017. jún. 24. 13:41
 4/7 anonim válasza:
A fék okoz ilyen problémákat, általában az úszó féknyereg csúszkái berohadnak és nem engednek ki, vagy maga a munkahenger állt be!
2017. jún. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerelő cserélte a fékbetétet? Megeshet az is, hogy nem korrektül lett összerakva.
2017. jún. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha szétszedik a féket meg kell járatni. Másként mikor kinyomja magát, nem enged vissza. Nekem is ez volt. Főleg ha új a betét,
2017. júl. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elnézést a belekontárkodásért, de nekem is ilyen gondom lenne de már mindent megtette, befújtam wd-40el a dugattyútömítést hátha egy ideig jó lesz de nem lett, ellenben ha leveszem a nyerget de a nyeregtartó a helyén marad és megforgatom a tárcsát akkor is hallom a síkolást, a súrlódást, pedig nincs is rajta a nyereg, elképzelhető hogy fékbetét rugót kellene cserélnem?
2017. aug. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!