Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fél éve álló autó beindítása...

Fél éve álló autó beindítása (VW Golf V benzin). Hogyan? Mire kell ügyelni?

Figyelt kérdés

Megvenném egy ismerősöm autóját. Mindent tudok az autóról. Nagyon jó állapotú, lelkiismeretesen karbantartott autó (leszámítva az állásidőt). Fél évig állt és azóta nem volt, aki járassa időnként, mert nem tudta rábízni senkire. A gazdája külföldön kapott állást, egy távoli országban, ahonnan csak most jött haza. Hamarosan visszautazik, ezért inkább eladja az autót, nekem baráti áron. Fűtetlen, szellős garázsban áll. Kevés benzinnel lett eltéve, akkusaru lekötve, de nem bakolta fel, mert erre már nem volt ideje az elutazása előtt. Beindítanánk most hétvégén, de előtte kutatok, hogy kell-e tenni valamilyen óvintézkedést és hogy az állásban keletkezhetett-e valamilyen probléma. Indítás előtt mindenképpen kapna kannából friss benzint.

Ha kapnék tanácsokat, nagyon megköszönném!

Mindenkinek szép hétvégét!



2017. jún. 24. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Akku legyen feltöltött (cseréljétek át addig).

Ha elektronikus előtöltése van(francia és németautók általában ilyenek) akkor kulcsot be,gyújtást rá,3-4 mp,majd levenni a gyújtást,elismétled 3-4x ,és 4-5.-re indítózol.

Indítóáram van,fél év alatt nem ül ki a benzin...Be kell indulnia.

Tipp : a kanna benzin legyen prémium,akár 100-as.

Az adalékok miatt.

Egy 5-10 liter legalább...

2 literes üvegbe töltsd bele,betöltő csövet "fabrikálj" rá,és nyomd az üveget.

szakaszosan tudod így nagyobb lendületből érkezik be a benzin,és jobban keveredik.

Az első 1,5-2 liter elég így...

Mivel mozgásban lesz a többi 5-7 literhez.

2017. jún. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Be is lehet bikázni,de inkább előbb indítsd be,mert ne 2 akkut terheljen...
2017. jún. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Úgy tudom, hogy 5-10 liter benzin áll benne, erre is elég 10 liter prémiumot rátölteni?

A hengerek és a gyűrűk ugye nem rozsdásodhattak be ennyi idő alatt?

2017. jún. 24. 14:13
 4/8 anonim ***** válasza:

Mi az az elektronikus előtöltés?? 😅😅😅

Egyébként töltöttvakksi párszor gxújtás ráad hogy megforduljon az üa az egész rendszerben és start.

2017. jún. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az AC pumpára gondolt.
2017. jún. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Érthető volt! 4x csak gyújtás ráadása, utána indítózás.

Ma délután lesz beindítva, utána az adásvételit is kitöltjük.

2017. jún. 25. 11:14
 7/8 anonim ***** válasza:
Lekéstem a kérdésről, így már csak az eredményre vagyok kíváncsi. Mi lett a vége?
2017. jún. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
1 év után is pöccre kell indulnia. Rozsda, vagy más károsodás kizárt. Ha 5 évig nem járatják a motorját, akkor már lehetnek bajok.
2017. jún. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!