Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A C kategóriás jogsival...

A C kategóriás jogsival vezethető robogók végsebességét miért 45 km/h-ban korlátozza a törvény?

Figyelt kérdés

Miért nem 50? Ez a 45-ös limit egyvalamire jó: hogy életveszély legyen városban közlekedni vele, mert folyamatosan előznek. Volt szerencsém olyan állathoz is, aki előzés után egy büntetőfékezést is kiosztott, mintha direkt mennék lassabban a megengedett tempónál.


Valami oka mégis biztosan van, hogy egy kevéssel 50 alatt húzták meg a segédmotoros kerékpár definícióját. De mi?



2017. jún. 24. 14:25
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Természetesen B kategóriát akartam írni. De tökmindegy. Szóval a motorosjogsi nélküli robogók.
2017. jún. 24. 14:26
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Robogó AM kategóriáival vezethető, az mellékes, hogy önállóan szerzed meg, vagy a B mellé ajándékba, de csak akkor robogózhatsz ha rajta van a jogsin az AM.

Egyébként nem jól tudod, segédmotoros kerékpárral csak 40 km/h a megengedett sebesség, ami valóban logikátlan lakott területen belül, de ha 50-el robogsz, nem szól érte senki.

A gépjárművek viszont sokszor nem 50-el, hanem 60 fölötti sebességgel mennek a városokban, tehát az 50-el robogózás sem old meg semmit

2017. jún. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szarráavult a törvényi része.

Át kellene variálni a 125-ös motorokat is hozzá, valahogy megoldani, hogy ne 50-es szarokon nyomorogjanak az emberek negyvennel a forgalomban. Úgy, hogy ne legyen durván drágább és tudjanak a 14 évesek is motorozni. Szóval marha nagy módosítás kéne, ez pedig majd lesz 50 év múlva...

2017. jún. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Semmi módosítás nem kell, egyszerűen el kell törölni az egyébként teljesen figyelmetlenül hagyott 40-es korlátozást, és kész. Még egy 4 ütemű 50-es robogó is bír 60-al menni.
2017. jún. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem meg be kéne vezetni, hogy 125-ös automata váltós motorokat is lehessen B kategóriával vezetni, vagy az 50-sel megengedni az 50-et városban.
2017. jún. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Oké, akkor ezek szerint nincs különösebb oka, elavult baromság. Alapvetően törvénytisztelő ember vagyok, de utánanézek, hogy tudom megbabrálni a motort. Bármilyen röhejesen is hangzik, de biztonságosabb lenne úgy.
2017. jún. 24. 19:30
 7/13 anonim ***** válasza:

Tied levan fojtva?

Alap dolog minden 50-es gépnél, hogy a fojtásokat ki kell venni belőlük, hogy menjen 70-80-al is, ahogy kell. Ettől még törvénytisztelő leszel.

2017. jún. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy fojtva van-e. Gagyi kínai robogó amúgy, de teljesen elégedett vagyok vele az eddigi 4000 km után. Azt leszámítva, hogy csak ezt a 45-ös tempót tudja.


Láttam pár videót a fojtás kiszedéséről más robogókon, és ezek alapján szét fogom szedni az enyémet, megnézni hogy van-e benne, és ha igen, kiszedem. Arra vagyok csak kíváncsi, hogy ezzel elronthatok-e valamit. Ez egy kétütemű robogó, és nem tudom, hogy a több levegő miatt mondjuk az olaj-benzin keverés arányát vagy hasonló dolgokat nem kell-e utánállítani. Mert tönkretenni nem szeretném.

2017. jún. 24. 23:48
 9/13 anonim ***** válasza:

A fojtásnak előnye is van: nem tudod szétpörgetni.

De mekkora káosz lesz itt ha bevezetik végre a segédmotoros rendszámot. A sok tízezer papírok nélküli, visszakövethetetlen, lopott szemét mind mehet a levesbe, a suttyók meg vissza a biciklire! :)

2017. jún. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mért vagy ilyen kárörvendő vazeg, te örülnél ha 60 at kiadnál a semmire? Ilyen emberekkel van tele mo és ezek pofáznak hogy szar ország.
2017. jún. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!