Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autó ajánlott kezdesnek...

Milyen autó ajánlott kezdesnek? (megvasarolni)

Figyelt kérdés
Ami a legjobban megeri, nem sok a szervizeltetes v legalabb is nagyon megeri. pl. en oda vagyok az e46 320d-ert. megerne egy? es kb mennyiert €-ban? marmint mire erdemes figyelni? ELORE IS KOSZONOM! 18/L
2017. jún. 24. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Hozzáértőktől tudom "mármint igaziktól" de itt is néha elmondják hogy 5-6000 eurótól vannak a már elfogadható E46-os BMW-k. Én is ezt látom hogy ennyiért már éppen hogy elfogadható állapotúak vannak de még mindig nem a legjobbak.


Néha előkerül 1-1 emberke aki azt állítja hogy ő 1000 euróért is vett és találkoztam is már ilyennel aki kínált eladásra ilyen olcsót azt állítva hogy patika állapot de a járgányt személyesen is megnézve kiderült hogy belül rendesen rozsdásodik majd szét esik és nagyon sok volt benne a km és különböző motorhibái voltak és már a műszakin se ment volna át ismerős nélkül.

Sokat kínálnak olcsón de ezek a német autóbontók elől lettek elhozva és a karosszéria felpolírozása és a km óra visszatekerése után nagy haszonnal próbálják őket eladni szegény balekoknak.


320d-ből van nagyon sok de ez nem jelenti azt hogy ezek nagyon jó választások lennének. Nem igazán ajánlják hanem helyette a benzineseket ami teljesen logikus mivel a benzinesekben kevesebb a hibalehetőség és bár azokat se olcsó fenntartani azért többet lehet spórolni a költségeiken mint amennyit a gázolaj árán spórolnál.


Ha csak a kérdésre szorítkozunk hogy milyen autó ajánlott kezdésnek akkor nekem jobb tippem van. A Peugeot egy titkos tipp mert olcsók és egyáltalán nem rosszak és még jól is illenek egy olyan fiatal nőhöz mint te. Abból pl nem rosszak a dízelek mert a HDI motorokról elég jók a visszajelzések.

2017. jún. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

a "megéri" és a "bmw" sosem szerepelhet egy mondatban.

BMW-t sosem azért vesz az ember (ha épeszű), mert olcsón fenntartható, hanem mert jó vezetni, kényelmes stb, és erre hajlandó áldozni. Nem megvenni nehéz egy ilyen autót, hanem használni.


Ha megvan a típus és mindenképp tetszik, akkor a kínálat teteje a vállalható/jó állapotúak általában, innen érdemes választani. Ha nem innen választasz, hanem veszel egy lerúgottat, pénzben ugyanannyit elköltesz, csak nem az autóra közvetlen, hanem a következő szervíznél. Akkor már egyszerűbb rögtön jobbat venni, esetleg több extrával.


Mire figyelj? Ne rohadjon (kombinál csomagtérajtó körül, sárvédőívék, ritkán küszöbök, üzemanyagbetöltő nyílás körül esetleg), a szívósornál az örvénycsappantyú le legyen dugózva/ rendben tartva (ha rendben kell tartani akkor azt miután megvetted neked kell intézni), mint ahogy az E39eknél az ülésfoglaltságjelző eltörhet (az ülésben), mivel ezekben van már kettőstömegű,illetve a dízelekben turbó is, ez plusz egy nagy költség lehet, ha valamelyik feladja. Az óracsoport és a MID hajlamos a pixelhibára. stb stb stb


Nem vennék elsőre ennyire drága autót, kivéve ha más autón már rendesen megy a vezetés, kezdőként mindenki gyakrabban hibázik, egy swiftet végighúzni nem akkora tragédia mint egy E46-ot (szerintem).

2017. jún. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%
Első kocsinak mindenképp azt vedd ami tetszik,ilyenkor szerintem nem opció,hogy megéri-e,ha van rá pénzed,hogy meg vedd ne habozz,hanem nézz ki egyet és vedd meg,ne hallgass ezekre a sznob emberekre akik csak illemből mondják azt,hogy jajj vegyél vw golfot,meg buzuki swiftet,meg opel astrat,nekem is ezt mondta mimdenki,nem hallgattam rájuk,de nem bántam meg,a fenttartási költség meg úgy is kijön majd valahogy,magamból kiindulva 19 évesen nem kell nagyon költenem semmi másra,meg gondolom 18 évesen neked se kell másra költeni nagyon csak a kocsira.
2017. jún. 25. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy néztem már volt egy BMW-s kérdésed.

Ha magadnak jót akarsz, akkor ne BMW-vel kezdj, hanem egy hétköznapi de megbízható autóval, amit olcsón fenn tudsz tartani, aztán ha lesz rá lehetőséged anyagilag, akkor jöhet egy értelmesebb BMW az élmény kedvéért.


E46-ot is sokan szeretik, de ha dízel kell és az élmény is fontos, akkor 330d, a 320d sem egy rossz autó ilyen tekintetben, de azért a 3-as széria java mindig is a 330 volt ha dízel ha benzin.

2017. jún. 25. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
bmw-ből csak benzineset, nem baj, ha csak 316i, legalább kezdőként nem tekeredsz fel vele egy fára
2017. jún. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!