Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Régi, azaz egy 15-17 éves...

Régi, azaz egy 15-17 éves autó vásárláskor mit nézzek meg egy autón? Érdemes-e egy hozzáértő (bb) autószerelő baráttal, haverral odamenni?

Figyelt kérdés
2010. máj. 19. 22:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Kb a futőművet meg hogy indul e a motor aztán az árát..


A többi nem számíthat, de ha mégis akkor szalonban kell autót venni..


ha karburátoros akkor motorikusan sem lehet vele komoly gondod..

2010. máj. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Milyen autó? Mercinél motor pöcc-e , hang, futómű rángasd menet közbe a kormányt persze ésszerűen, füstöl-e, motortér oldajos-e, meg hát úgy kinézetileg nem -e rohad stb.
2010. máj. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
érdemes hát, ő tudja mit kell nézni rajta, én nem vagyok szakember de az első a motor kívülről: ha túl tiszta,látszik hogy most takarította akkor ott már gebasz van,olajat is megnézheted,ha az is túl jó az is gyanús,onna észre is veszed mindjárt hogy meleg e a motor, ha meleg azt jelenti járatta mielőtt megnézed,de mér? az a jó ha hidegen előtted indítja be
2010. máj. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem érdemes haverral menni hanem egész egyszerüen el kell vinni a tulajjal együtt egy szervizes gyorsvizsgálatra ahol felteszik egy vizsga padra. Ott több kiderül mint szemrevételezéssel.

Kb 7-10ezer helytől függően, de ha a tulajt kifaggatod és ott kiderül hogy kamuzott akár le is verheted róla az árat.

Na persze ha szerviz rendben találta akkor viszont illik megvenni.

2010. máj. 20. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
persze :) a szerviz drágább mint a 17 éves autó vételára... először is azzal legyél tisztába hogy eladó tökéletes 15-17 éves autót még nem nagyon láttam.
2010. máj. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kb úgy ahogy előttem mondták, keress egy megbízható műhelyt ahol komplett átvizsgálást tudnak csinálni aztán vidd el és nézesd át. Különösen fontos hogy műszeres eredményeket kapj a végén, pl a féket, csillapítókat, futóművet csak így lehet érdemben diagnosztizálni, de az emisszió is nagyon fontos, mert megközelítő képet ad a motor állapotáról.

Ezenkívül egy tapasztalt szem sokat megállapít a hideg füst színéről, a gyertyák állapotáról, meg hallásra is előjöhet pár hiba. Alul felül körbenézve előjöhet komolyabb rozsda is, kiput könnyen ellenőrizheted ha befogod a végét járás közben és fülelsz.

Csodát persze ne várj egy ilyen korú géptől, de már az jó eredmény ha előreláthatólag nem kell komolyabb tételt rákölteni.

Amúgy pontosan milyen típusról van szó?

2010. máj. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Az autó egy Renault 19 lenne, de még nem tudom, hogy dízeles vagy benzines.
2010. máj. 20. 19:42
 8/8 anonim ***** válasza:
És még egy tanács: a kasznit alaposan átnéz(et)ni, előtte kasznis ismerőstől tanácsot kérni, hol lehet rejtett rohadás. Vagy elvinni egy kasznist, nézze meg.
2010. máj. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!