Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Derbi Senda vagy hasonló...

Derbi Senda vagy hasonló kaliberű motorok 80-as tuningjának menetét leírná valaki?

Figyelt kérdés
80-as hengert szeretnék Derbi Sendámra, azt már belekalkuláltam, hogy kell majd egy új karbi meg egy kipufogó. Fúrásnak, maratásnak (ha kell) a menetét megkaphatnám valakitől? Köszönöm előre.

2017. jún. 27. 12:20
 1/2 anonim ***** válasza:
50es hengert nem tudsz 80asra furatni. Ha veszel 80as henegrt inkább vasat vegyél mert ha elkopik le lehet furatni a kopást és akkor olyan mintha egy új hengered lenne, az alut nem lehet ha az megkopott mehet a kukába. Ha megvan a henger és a hozzá való dugattyú akkor mindenképp kell még egy karbi. Én a pwk-t ajánlanám mert nem olyan drága de jó, 24 vagy 28ast vegyél belőle (plusz hozzá egy fúvóka szettet a karbihangoláshoz). Ha a szívócsonkod az eredeti folytott akkor érdemes venni egy újat. A karbira nem nagyon fog ráférni az eredeti légszűrő úgy hogy abból is kell egy nagyobb vagy barkácsolsz egy nagyobb gumit az eredetire. Erősített főtengelyt is jó lenne venni mert lehet hogy az eredeti egy idő után beadja a kulcsot de ezt darabja válogatja. Kipufogót akkor vegyél ha ezeken kívül van rá keret,sportkipufogó ráér még később is (mert ha az előzőek nincsenek meg akkor valószínű magas fordulaton viszzabőg majd a motor és akkor nincs sok értelme a kipufogónak) Ha sokat akarsz költeni rá még vehetsz tuning gyújtást de szerintem az legyen az utolsó a listádon. A gyári olajzás valószínű kevés lesz neki ezért amennyit tudsz állíts az olajpumpán hogy többet adagoljon de ha ez is kevés akkor kell még a tankba is keverni.
2017. jún. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ui: Szívócsonk alatt ezt értem ami bemegy a blokkba nem a gumi részt ami rámegy a karbira (az szerintem elég nagy lesz azt nem kell cserélni) [link]
2017. jún. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!