Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Porsche, Alfa Romeo, vagy BMW?

Porsche, Alfa Romeo, vagy BMW?

Figyelt kérdés

Először tisztázom, hogy zöldfülű vagyok a témában, csak és kizárólag a külsőre megyek.

És ahhoz képest hogy ezek úgy mondva a tiszteletbelibb márkák, még is például a Porsche kreációi csúnyák szerintem. De ti szerintetek úgy összevetve (és nem szaknyelvet használva), melyik a jobb?


2017. jún. 28. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Nehéz csak a külsőre figyelni. Külsőre egyértelműen a Porsche a legjobb.

A három közül a Porsche kakukktojás, mert egy sportmárka és árban sem egy lapon van a másik kettővel.

Az Alfa Romeót a BMW olasz riválisának tekintik, de közöttük is nagy különbségek vannak. Hogy ezek tisztelettelibb márkák lennének? Mármint ha valaki ezek közül birtokol egyet, akkor az tiszteletnek örvend szerinted? A Bmw tulajdonosi köréhez sok negatív fogalmat kötnek, hogy mindenféle bunkók, az Alfa Romeoknak a megbízhatóságát nem tartják elfogadhatónak. A Porscésoknak sem túl pozitív a közmegítélése, de legalább ritka autó és ezért nincs annyira az egyszerű plebs szeme előtt. Alfa Romeoból több van, de még mindig nem olyan rengeteg. Bmw-ből nagyon sok van, egy tucatmárka lett és nem csak Magyarországon, hanem Németországban is, nem csoda, hogy használtan alig van már áruk. Még egy Suzuki Vitara is jobban tartja az árát, mint egy hármas Bmw.

2017. jún. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 crudy ***** válasza:
Egyik se. Nem baj h nem vagy jártas a témában, azt tudnod kell, hogy ritkán van olyan h az egyik autó jobb mint a másik csak így. Olyan viszont mindig van, hogy miben jobb? Ez a három nem egy paletta. A alfának csak egy sportmodellje van ez most a giulia, míg a bmwnek jelenleg hét a porschenak meg a nem igazán sport modellje is iszonyat erős. Alfa egy olcsóbb kategória és tényleg van híre h nem megbízhatóak de szerintem ez már nem gyártótól vagy származástól függ hanem konstrukciótól, p a 159es alfák nagyon sokat bírnak. Szóval inkább tedd fel még egyszer a kérdést de valamilyen kategóriára szűkítsd le. Melyik a legerősebb? legmegbízhatóbb, a legjobb ár-érték arány, melyik szebb (bár ezt hülyeség lenne felvetni mert teljesen szubjektív). Szóval egyszerűen, melyik és miben?
2017. jún. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 AlfaPeti válasza:
Ekünk 15 éve van alfánk semmi nagyobb baja nem volt eddig egyiknek se .Én csak ajánlani tudom . Nem drágák hozzá az alkatrészek . 1.5 - 2 misi között már egy elég jól felszerel 9-10 éves példényt vehetsz . Vagy ha szerencséd van akkor még fiatalabbat . Nekünk egy 155 volt és most egy 159 . Egy 155 olyan 3 - 5 kiló között vannak . A 159 15 - 20 kiló között .AZ ALLAT NEM SZABAD MEGVENNI EGYIKET SE !!!!!!!!!!!!!!!!! A BMW vel az a baj hogy drága fent tartása dokat eszik TÖMEGCIKK . A Porche val meg szintán az a baj mondjuk az annyira nem tömegcikk . Az alfa 5 literekkel elszaladgál 140 kmh . Az alfe 3gy mindenhova eljutattós kiskocs . Ha az alfa melett döntessz . Én remélem . Akkor a 159 alyánlom abból is az 1.9jtdm 16v . EZ NAGYON FONTOS MERT EZ A LEGJOBB MOTORJUK . A 2.4 JTDM FELEJD IS EL !!!!! REMÉLEM HOGY SEGÍTHETTEM .
2017. jún. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3 külön világ az autó. A BMW alapból a német letisztultságot, erőt sugárzó, masszív, visszafogott eleganciájú autót képviseli. Nem feltétlenül a finom vonalakra, vagy a szépségre mennek rá. De jól néznek ki, ez tény.

Az Alfa Romeo az olaszos divatot, határozott formatervet képviseli. Tény és való, hogy nagyon szépek. Az újságírók is nagyon szeretik, ezért a köztudatban is úgy terjedt el, hogy az Alfásoknak van ízlésük, stb, stb. Viszont itt komoly gondok vannak a régebbi modelleknél a megbízhatósággal, sokan ezzel aszociálják az Alfát, hogy nem megbízható, de ebbe most ne menjünk bele. Egyébként ezért is ilyen brutál olcsók használtan, aprópénzért lehet jó állapotú, erős Alfát venni.

A Porsche megint egy más világ, egyedi megoldásokkal. Külsőre is különcnek mondható, de ezért szereti, aki szereti (nekem személy szerint egyik kedvencem, hamarabb kéne egy Porsche, mint egy Ferrari). Nemcsak a formavilágában különc, hanem egyedi műszaki megoldásokkal is rendelkezik, például boxermotor, léghűtés, stb.

Mindent összevetve, a hierarchián a Porsche vezet. Sokkal drágább is, mint a másik kettő. A BMW ellenfele az Audi, de a Porsche jóval az Audi felé van pozicionálva konszernen belül is. A BMW lenne a második, egy nagyon erős prémiumgyártó, széles modellpalettával, jó minőségű autókkal, technikailag is nagyon rendben van (sztereotípiákat hagyjuk). Harmadik hely lenne az Alfáé, ott azért vannak gondok, jelenleg csak két modelljük van. De külső szempontjából is ez a sorrendem, nekem a német autók tetszenek.

2017. jún. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!