Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség az OE és az...

Mi a különbség az OE és az OEM alkatrész között?

Figyelt kérdés
El térhet-e az OE és az OEM alkatrész száma?

2017. jún. 28. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Az OE jelölés a full gyári alkatrészt takarja: Original Equipment.

Az OEM (Original Equipment Manufacturer) nem teljesen egyértelmű. Ebben az esetben valószínűleg nem gyári csomagolású az alkatrész, bár az magától a gyártótól származik (például Ate, Bosch, Delphi, stb.) Sőt, igazából nem gyári csomagolású terméken nem is tüntethetik fel az adott márka jelzését! (sokszor látni kicsiszolva, kiköszörülve rajtuk a helyét).

DE! Tudtommal az OEM termékek esetében létezhetnek különböző minőségi szintek - magyarul nem teljesen ugyanaz a minőség, mint például az echte gyári dobozosnál.

Egy példa: fékbetét esetén a ferodo összetétele eltérhet.

2017. jún. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, hasznos volt.


Viszont az a kérdés, hogy az OE és az OEM szám eltérhet-e még mindig nem világos. Azért kérdezem mert sikerült széttörni a jobb első lámpát a kocsiban és a matricán a termékszáma 7 217 298, viszont ilyen terméket, ha beírok a www.realoem.com oldalra nem találok csak 7 217 288 számút. Ezért kérdezném, hogy az OE termékszáma eltérhet-e az OEM terméknek a számától.

2017. jún. 28. 21:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértője a témának, de nekem logikus hogy eltérhet.

Az OE az adott autómárka pl GM gyári száma az alkatrészen.

Az OEM pedig a beszállító alkatrészgyár pl Bosch saját cikkszáma az alkatrészen.

Legalábbis én így gondolom és láttam már sokszor így, mikoörben pontosan ugyan az az alkatrész volt, csak az egyiken GM logó, a Másikon Bosch felirat volt rányomtatva.

2017. jún. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok újra. Cikkszámból gondolom, hogy BMW-d van.

A BMW a cikkszám (OE szám) első 4 karakterét (azt hiszem 4) nem tünteti fel az alkatrészeken szinte sosem.

Így, ha megtaláltad a programban a terméket, ott csak az első 4 karakterrel hosszabb cikkszámot fogsz találni.

Viszont minden gyártó az évek során frissíti, újabbra cseréli a gyári számait (ennek sok oka lehet, újabb téma).

Így lehet, hogy a tied is már megváltozott. Az eltérés oka a te esetedben nem az, hogy jobb vagy bal oldali a termék?

2017. jún. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A jobb oldali lámpáról van szó melynek kódja a matrica szerint 7217298 (kép: [link] viszont ezt a számot a realoem.com és egyéb etk oldalak nem hozzák csak olyan van náluk, hogy 7217288 de az meg a sima xenon lámpa és nem kanyarkövetős, a kanyarkövetősnek meg teljesen más száma van.
2017. jún. 29. 13:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Az OE annyit tesz, hogy gyári alkatrész.

Az OEM pedig a márka hivatalos beszállítója, és annak terméke. Szóval valamelyik cég által gyártott, aminek a minősége megfelel az előírtaknak. Például egy fényszórót gyárthat akármelyik autóba például a Hella.

2017. jún. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
OEM a konszernen bellüli alkatrészek azaz vw konszern cuccai az OE meg kimondottad egy adott márka cuccai pl csak a vw cuccai ami csak a vw-be van rakva és egyik komszern tag se kapott
2017. júl. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!