Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Februárban vásároltam egy...

Februárban vásároltam egy FORD S-max -ot . A problémám az, hogy alacsony fordulaton túl gyengének találom. Emelkedőn elindulni igen nehézkes. Viszont utazás közben 1700-as fordulat felett feleled. Mi lehet a probléma? Vagy ez az autó ilyen?

Figyelt kérdés
1.8 tdci 125 lovas,6 gangos,a fogyasztas hibatlan,a motor olaj nem fogy.

2017. júl. 1. 03:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Miből ültél át?
2017. júl. 1. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem 1700-on kell nekifutni..

Az,hogy 1700-on kezd el tölteni,az sajna nem azzal egyenlő,hogy ott max nyomáson.

Általában 2200-2500-körül van ez.

Oké dízel,és nyomatékból illik autózni.

De nem szégyen a hármas fokozat...

A motornak jobb,mint 5-ben 1300-on...

Én eléggé jó dombon lakok,1.9 PD TDI 150 le gyári leonom van gt 1749vb v2 turbó (frissített program) hatos váltó.

Felmegy 5-ben könnyedén.

De inkább 3-as 2700 körül.

Inkább a motor,mint a fogyasztás.

Mert húha 8.2-t mutat 300 méteren át...

2017. júl. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezen a fordulaton minimális a turbó nyomás.A turbóhoz is kell motorfordulat,hogy felépüljön a megfelelő nyomás.Az 1700 as érték már elég jónak tűnik.Az alacsony fordulathoz képest magasabb sebesség fokozatban terhelni a motort az a motorra nézve káros.Én vissza váltok a kigyorsításhoz szükséges alacsonyabb fokozatba és onnan kezdem terhelni a motort,hogy legyen fordulat,megfelelő olajnyomás,áramlás és a dugó minél kevésbé terhelje oldal irányba a henger falat.A főtengely és csapágyai is jobban megszenvedik az alacsony fordulatról a kigyorsítást az ilyen nyomatékhoz szükséges kellő olajnyomás,áramlás hiánya miatt.
2017. júl. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem 1700-on kellene küszködni azzal a szerencsétlen motorral és jó lenne.

Az a kocsi van nettó 1700kiló, 1700-as fordulaton meg jó ha előcsalsz 40 lovat a motorból..

2017. júl. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ember nekem az alapjárarom majd'1700 mitvársz szerencsétlen autótól?

Ülj át egy Tesla-ba bazki az nulláról húz xd

2017. júl. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Passat 1.6 benzinesből ültem át,és ott ahol a passat 1500-as fordulaton vígan elindult(emelkedőn) ott az 1.8ctdi-vel 3000-es fordulaton csúsztatott kuplunggal kell indulnom.Kételkedem, hogy gyárilag ilyennek kéne lennie.Ha emelkedőről indulok az utca megáll és figyel,hogy ki ez a pancser.
2017. júl. 2. 03:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!