Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van olyan sok "tuning"...

Miért van olyan sok "tuning" autó Magyarországon?

Figyelt kérdés

Tele van az ország olyan autókkal amiket optikailag átalakítottak, azonban 75 LE-s motorját már nem.Csak nagy kipufogó ultraf*os ricer hang, és akkor ezzel keménykednek..

Én értem hogy nincs nagyon pénz itt az országban de nem veszik észre, hogy ez gáz?? Nekem is vagy egy Lexus IS200 Még csak eszembe sem jutott hogy én azt valaha tuningoljam. Inkább dolgozok és veszek valami japán csodát 2.000.000 Ft környékén.

Vagy csak én látom rosszul a dolgokat? Nem kötekedésből írtam.



2017. júl. 1. 15:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Az évszázados roma-magyar együttélés során a magyarok egy része eltanulta a romáktól a minden áron való látszani akarás kultúráját, ennek egyik megjelenési formája a tuningolt autó. Ez egy ilyen sajátos kelet-európai jelenség. Persze máshol is létezik a tuning fogalma, de ott nem kivagyiskodó prolik, hanem szakemberek végzik.
2017. júl. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Beviz Elek ***** válasza:
63%

Pedig egy is200 egy nagyon jó alap, amihez jó hozzápiszkálni. De te tudod...


Te úgy gondolod hogy semmi értelme, én meg úgy gondolom hogy inkább megcsinálok egy olcsóbban stìlusosan (nem nidforszpídesen), minthogy a pénzből vegyek egy gyárit, lehet az akár Porsche is. Bántja a szemem ha gyári kinézetű a kocsim

2017. júl. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Subaru impreza gyárilag is gyünyörű, nissan SX, 350Z stb én ilyen autóra gondoltam.
2017. júl. 1. 15:25
 4/13 Beviz Elek ***** válasza:
33%

#1

Jót nevettem :D


#3

Szépek gyárilag is, de nem mutatják a tulaj stílusát

2017. júl. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%

Nekem egy 8 gen facelift 1.8 Type-S 140 lóerős Civicem van.

[link] <- kb ilyen ,csak nem 201 ló type-r hanem 140-es,de a gyári szürke jelet cseréltem,mert jobban tetszik.Elől hátul.

15 éve csak Motul (1x volt 5e km-en át Mobil!) olajakat használok,amiből cska lehet.2 kocsim alatt mindig patent volt,ezért szívesen kitettem a gyári motul króm díszcsíkot.

Úgy gondolom a tuningnak 2 oldala van : a "5 ezerből akarok 500 ezres kinézetet" a bojler tuning... Illetve az igényes.


Én gyári type-r 17 felnit vettem rá,kipolíroztattam,piros type-r plus csíkot tettem bele,3 centit ráültettem (gyári Type-R magasság körüli,fél centivel magasabban vagyok papíron), részkapcsolt kipufogórendszer megkerülővel (megkerülő a fed gépről : rezonrész is vezeti a gázt,így öblösebb sportosabb,és 9%-kal hangosabb,illetve zárt : akkor teljesen szolíd,igaz remus! kipufogóval).


más amikor így néz ki : [link] 16-os felnit tesz rá a gyerek ,de nem tudja kitekerni tőle a kormányt mert beleér,és tervezett úton halad cska ahol tudja nem ér le.

Kályhacső,vatera sportdob és repeszt az 1.3 karbi...

Ez undorító!

2017. júl. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ezekbol a kocsikbol nagyon keves van magyaroszagon, alapbol ha valakinek ilyen kocsija van ez maga egy stílus. nem hétkoznapi autók tehát stílusosak, egyebkent meg az ilyen olcsobb autokat átalakito emberkek alakitgatjak olyanokra az autot mint pl nissan skyline, pl angel eyes egy opelre, hatso szarnyak subaru impreza gyari hatalmas szárny ami persze lifaszt nem segit csak jol nez ki :D
2017. júl. 1. 16:23
 7/13 A kérdező kommentje:

#5 te a normalis, igenyes tuningos, vagy amit tisztelek.

csak azokat nem akik kalyhacsovet tesznek a szarrá hajtott civic ala es vesenyezgetnek a varosban.

2017. júl. 1. 16:27
 8/13 anonim ***** válasza:
22%
merre jársz ahol sok van ?? Én budapest és agglomerációban, szinte sehol semmi, kivéve csepel és a X kerület, ott valamiért divik a nagykupuffogós csiricsáré autó. de budapest többi kerülete, főleg a budai oldal, agglomerációk, és az ország nyugati fele gyakorlatilag tuningautó mentes. Néha elfüstöl egy golf még bp en a lurdy háznál mert ott valamiért füstölni kell ja és a váci meg a szentendrei úton, azt ennyi.. De sokat járok, kevés a tuning vacak..
2017. júl. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
pécs fele vannak meg a kisebb varosokba
2017. júl. 1. 21:07
 10/13 anonim ***** válasza:
45%

Hogy legyen min röhögni a többi autósnak. :D


Bár én amúgy is jobban kedvelem a sleeper kategóriát.

2017. júl. 2. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!