Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha idén tettem le a B kategóri...

MarthaaV kérdése:

Ha idén tettem le a B kategóriás jogsit személyautóra, akkor ebben az évben letehetem-e úgy az A1B jogsit, hogy nem kell újra vizsgáznom elméletből?

Figyelt kérdés

2017. júl. 1. 15:45
 1/3 anonim ***** válasza:
61%

Motorra mas elmélet vonatkozik mint kocsira!!

Csak eüt nem kell tegyel :)

2017. júl. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A1-hez, két éven belül szerzett B-kategória esetén (bőven benne vagy) összesen 3 órás közlekedési alapismeretek, járművezetés elmélete, szerkezeti és üzemeltetési ismeretek elméleti képzésen kell részt venned.

A gyakorlati képzés óraszáma is jóval kevesebb így, pl. 240 km helyett csak 30 km-t kell vezetni.


A hatályos jogszabály: [link]

Szemléletesen látszik a „Kötelező óraszámok és teljesítendő menettávolságok a közúti járművezető-képző tanfolyamokon” című táblázatban és az alatta levő magyarázatban.

2017. júl. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. c:
2017. júl. 2. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!