Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó vásárlás előtt állok mit...

Autó vásárlás előtt állok mit tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Szeptember eleje-közepe környékén szeretnék vásárolni egy normális autót. Még a nézelődés résznél járok erősen. 800ezer és 1millió között kellene valamit találnom

Városi használatra lenne nagyobb részben és kb. havonta vagy 2 havonta lenne hosszabb táv folyamatosan (200-300km) olyan autót keresek ami fogyasztásilag sem az eget veri és a szervizköltség is viszonylag baráti.

Eddig ezeken gondolkozom:

Vw passat kombi 1.9tdi (2002 évjárat)

IV Golf 1.9 tdi vagy 1.6 benzin

Suzuki lenne a legjobb de volt egy autóbalesetem 2 éve szóval a suzuki ki van zárva.

Köszönöm előre is a segítségeket :)



2017. júl. 3. 11:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad, hogy hányan utaznátok rendszeresen az autóban! Ha esetleg gyerekeket is kell szállítanod, akkor szívből ajánlom az egyterűeket, pl. Renault Scenic vagy Citroen Xsara Picasso stb. Azért jók, mert magasan van a vezető pozíció és jobban be lehet látni az utat + nagyon kényelmesek.
2017. júl. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Városi autónak dízelt?

Nem értelek.

Sok fontos dolgot nem írtál, pl. általában hányan ülnétek bent, mennyi csomagot szállítanál. Mert így pl. érthetetlen az is, miért említesz kombit, de lehet, hogy van okod rá.

Nem értem a Suzuki kizárását sem. Akkor van értelme kizárni, ha a Suzuki műszaki hibája okozta a balesetet, és az típushibának számít.

Legtöbbször a vezetőn múlik, történik-e baleset, kár ezt az autóra kenni.

Ha a hosszabb utakra nem kell sok csomagot vinned, vagy csak max. ketten mentek és a hátsó ülésre is tudtok pakolni, akkor egy kisautót vennék: pl. Suzuki Swift vagy Opel Corsa.

Tapasztalat szerint a német és a japán autók megbízhatóak. A japán autók motorikusan elnyűhetetlenek, de az elektronikájuk elromolhat és idősebb darabok eléggé rozsdásodnak. A Suzuki Swift pont azért megbízható, mert nincs telezsúfolva elektronikával. A többi japán márkáknál sokszor elég drága az alkatrész. Az Opelnél rengeteg az után gyártott olcsó alkatrész, valamint bontóból is könnyű szerezni, mert sok van belőlük. Ráadásul, mivel gyakori autó, sokan értenek hozzájuk.

Sokaknak van jó tapasztalata a kis Peugeot-kkal is (107, 207), de én francia és olasz autókban nem bízom.

És mindenképp benzineset vennék.

2017. júl. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Miért akarsz városban kínozni egy kettőstömegűvel felszerelt, nagy dízelt?

csak benzinest, de abból meg 1.6-nál kisebbet ne vegyél, mert azok még vegyesben is beveszik a 10 litert!

2017. júl. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm amiket írtatok! Igen kihagytam pár dolgot ezeket pótolom.

Rendszeresen egyedül mennék de a hosszabb utakra 2vagy 4személy

kombi azért lenne jobb mert járok horgászni és ilyenkor általában a fél lakást viszem magammal még ha hozzá sem nyúlok jó ha ott van minden. Diesel munka miatt jobb lenne (gondolom nem kell részletezni) :D de viszont rövid távokon inkább a benzines kellene

Suzukit azért nem szeretnék mert abban a balesetben ha suzukival vagyunk nem kérdezgetek itt most. Volt 2 suzukim is nagyon imádtam őket de inkább valami erősebb autót szeretnék mert még nincs gyerekem de egy suzukiba nem is szívesen tenném bele. Nem fikázni akarom vagy ilyesmi de nem a legbiztonságosabb autó ezt tudja mindenki.

4-es golfokat nézegettem 1.6 benzin 105lovas

Szerintem városban illetve hosszabb távon is jó lehet illetve árilag is belefér a költségvetésembe.

2017. júl. 3. 13:13
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Esetleg még az Opel astra G kombi 1.8-os motorral ? cska az meg már az életedet lezabálja de egy 1.6-ossal szerintem ideális lenne :D vagy van belöl 2.0-ás dízel de az nem tudom milyen azt nem merem ajánlani
2017. júl. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

Pont azt a két autót írtad le, aminek nagy a szervizköltsége. Nekem is VW TDI-m van, és nem filléres alkatrészek vannak hozzá, ami filléres, az meg szart sem ér. :) Kettős tömegű + kuplung 220 ezer, turbó 200 ezer, ha PD TDI akkor a PD elemek árát le se írom, mert nem csak Te, de én is elsírom magam. Amúgy sok alkatrészt fel lehet újítani, csak leírtam mivel számolj, ha menthetetlen az, ami megdöglik.


Audi A3 2002-2004 1.6 benzin is jó lenne még, azt is lehet már kapni 1 misi környékén szép állapotban.

VW Golf MK4 1.6 benzin szintén

VW Bora 1.6/1.8 benzin is jó lenne, ez még tágas is. (Nekem is ilyen van, csak PDTDI)

Opel Astra G 1.6 benzin 2005-től.


Ezek mind jók lennének véleményem szerint, és azért olcsóbbak hozzá a cuccok, mint a dízel autókhoz.

2017. júl. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
Én elfeljteném a VW-t itthon túl van árazva szinte az összes, inkább Skodát, Seatot nézegetnék, ugyanaz mint VW csak elérhető árban.
2017. júl. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Dízelt felejtsd el csak a városban, az ráfizetés lesz neked, hiszen ha am otor nem tud felmelegedni üzemi hőfokra, az nem tesz jót a porlasztóknak sem, kokszolódik, kormolódik a rendszer és nem utolsó sorban idő előtt szervíz lesz a kocsin.

Kizárólag benzinedben gondolkodj 1.6 motorig, annak még elfoghadható a fogyasztása. Nagy kasztnis autót csak akkor vegyél, ha nagy a cslaád, vagy szállítani is szeretnél nagyobb dolgokat. Ezen lehet a leginkább spórolni, nam eg a vezetáési stíluson.

2017. júl. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Városi használatot hogyan kell érteni?

Mert sok ismerősöm mondja ezt, de 10-15 km-t utazik előtte még naponta pályán a városba.

Amúgy valóban full városi felhasználásra egy benzines a jobb vétel. Golf-ban az 1.4 nagyon gyenge, 1.6 már nem megy rosszul. Fogyasztást csak a kisebbnél tudom, 8-10 liter. Golf 3-ban és 4-ben. 1.9 tdi 5-6 litert fogyaszt, de csak városi használatra nem alkalmas.

2017. júl. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!