Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Insignia vagy Skoda...

Opel Insignia vagy Skoda SuperB? Benzin vagy Diesel? Automata vagy manuális? Többi infó lentebb.

Figyelt kérdés
Egyenlőre erre a két típusra szűkült a kép. 180 LE körüliben gondolkodom. Napi 20 km oda - 20 km vissza országúti használat, a többi város, minimális pálya. Évi 12000 km körüli futásteljesítménnyel. 5-7 éves járművekben gondolkodom.

2017. júl. 3. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Évi 12,000-re dízelt? Benzines manuális skoda, ha a szervizköltség is számít.
2017. júl. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Nem vagyok szakértő de ezekkel a feltételekkel én egy 2009-es Skoda Superb-t vennék 2.0 CR TDI 170le DSG automata váltósat vagy ugyanezt 140le manuál váltósat.

Azért a skodát választanám mert sok ismerősöm szerint megbízhatóbbak mint az opelek, de én a helyedben megkérdeznék egy autószerelőt vagy valakit aki ért hozzá hogy melyik jobb és miért.

2017. júl. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha bármi baja lesz a motornak, vagy csak cserélsz egy lendkereket kuplungostól, az évi 12 ezreddel oda lesz sok sok évi üzemanyag spórolásod. Érdeklődd meg azért a dsg mechatronika árát is, mielőtt döntesz.
2017. júl. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jelenleg egy F Astrám van. Benzines. Az általában eddig használt autók is benzinesek voltak. Családi használatra keresnék nagyobb, biztonságosabb és erősebb autót. Ezek tetszenek egyenlőre. A manuálist a vezetési élmény miatt preferálnám. A benzinest meg a talán egyszerűbb motor, olcsóbb fenntartás miatt (nem a fogyasztásra gondolok). A skoda mellett most leginkább a tágassága szól. Köszönöm az eddigi kommenteket és várom még a többit!
2017. júl. 3. 15:07
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha számít a fenntartás akkor 1.8-as 140 lovas benzines Insignia kéziváltóval.

Skodában nem bízom, a legkisebb problémára hajlandó vészüzembe állni.

2017. júl. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Insigniánál ragaszkodnék min. a 179 LE verzióhoz de inkább a 220 LE s. Nagy az a kasztni én meg idönként szeretek rugalmasabban (sportosabban) vezetni. A keveset fogyaszt cserébe nem megy és sokat kell gondolkodni egy biztinságos előzésen verzió nem mozgat.
2017. júl. 4. 21:56
 7/8 anonim ***** válasza:

Én azt mondanám, ha nem 4-5 km-re használnád az autót beindításonként, akkor nyugodtan vehetsz dízelt, mert abban van nyomaték, sokkal hosszabb ideig terhelhető motorok és nem utolsó sorban kevesebb az üzemanyagfogyasztása.

Butaság az a kijelentés, amikor valaki azt mondja: "csak akkor vegyél dízelt, ha sokat mész" ... ha keveset használod, de azt sem rövidtávra, nyugodtan belevághatsz a dízelbe, nem fog emiatzt tönkremenni! Lényeg, hogy ne városba használd csak, mert ezzel menni kell, min. 10-12km mire üzemmeleg lesz a motor és még csak akkor kezd kibontakozni... Nehezebben melegszik, kell neki idő...

2017. júl. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Évi 12 ezer körül megyek. Ha az üzemanyag fogyasztás különbséget forintosítom nagyságrendileg 100eFt. 5-7 éves járművet tervezek, melyet újabb kb.5-6 évet szeretnék használni. Napi használat inkább városi. A rendszeres nettó országút az heti 2-3 szor 40 km 20 oda 20 vissza. Plusz persze nyaralás és egyéb országúti. Nagyjából 50-50% a város és országút. Nézelődök. Majd kialakul. Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!
2017. júl. 7. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!