Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » AM jogsi 78-as korlátozás?

AM jogsi 78-as korlátozás?

Figyelt kérdés
Sziasztok már egy ideje van AM jogsim és rajta van a 78-as korlátozás ami ugye lekorlátoz a robogóra,váltós motort nem vezethetsz.De én beszéltem egy rendőr ismerősömmel aki azt mondta nem nagyon foglalkoznak vele csak legyen egy normális AM jogsid...Ebből mennyi igaz valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?Válaszokat előre is köszi

2017. júl. 10. 01:13
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Nem igazán értelek. Világosan le van írva, hogy csak automatát vezethetsz.

Ezek után, mi a kérdés?


1. Lehet, hogy mondjuk 10-ből 9 rendőr nem foglalkozik vele, és mi van, ha pont kifogod azt az egyet, amelyiknek rossz napja van?

2. Ha balesetet okozol, akkor szerinted a biztosítónak nem fog feltűnni, hogy nem vezethetted volna a járművet? 99%, hogy fel fog tűnni nekik, mivel akkor nem kell fizetniük. Aztán a szüleid fizethetik zsebből a javítást, ami mondjuk egy zsír új bmw vagy merci esetén nem kis összeg lesz.


"azt mondta nem nagyon foglalkoznak vele csak legyen egy normális AM jogsid..."

Igen, legyen egy normális AM jogsid, amiben nincsen 78-as korlátozás.

2017. júl. 10. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%
Nem is értem, hogy miért így rakják le a jogsit egyesek... Ugyanúgy ahogy autóból se megy senki automatára, mert marhaság lenne utána plusz vizsgázni kéziből... Hacsak nem valami gazdag gyerek aki tudja előre, hogy életében nem lesz kéziváltós kocsija.
2017. júl. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A rendőrök többsége azért nem foglalkozik a korlátozással, mert eléggé idióta a szabályozás. Te elvégeztél egy tanfolyamot kimondottam smkp. vezetésére, volt gyakorlati oktatás és vizsga is. Közben aki levizsgázik B kategóriára akkor is vezethet bármilyen kismotort ha előtte egy métert se motorozott.
2017. júl. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Két éve robógóval vizsgáztam, a vizsgalapon rajta volt hogy automata korlátozás, de a jogsimon semmi nyoma ennek. Azóta váltós motort vezettek, kétszer igazoltattak, semmi probléma nem volt.

Egyébként azért automatával vizsgáznak az emberek, mert a legtöbb autósiskolánál csak erre van lehetőség.

2017. júl. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!