Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Taxizásra autó ötletek (=alter...

HunEndorfin kérdése:

Taxizásra autó ötletek (=alternatívák priusra), max 4.5-5m-ig?

Figyelt kérdés

Szóval úgy adódott hogy eü-ből a szánalmas fizetések miatt átmegyek taxisnak (eü-s futárként mentő gépész lett volna a következő lépcsőfok és az álmom is, de annyit sem keresnek mint most én..:/ ).

A priuson (elsősorban itt a plus-ra gondolok), kívül milyen ötleteitek vannak még? Rengeteg R megane-t látok, de némi ellenérzésem van a francia gyártmányok megbízhatóságával kapcs, noha szépen néz ki(tudom , taxiba másodlagos a külcsín). Ezenkívül alig fogyaszt többet mint egy prius, cserébe fele annyiba kerül egy hasonló korú(mondjuk 3 éves).

Szaladgál pár ford is, a szomszédnak meg insigniája van.

Ja igen, bár bőven 100k felett mentem az elmúlt néhány évben, főleg pesten , de főleg cégessel, így konkrétan az első saját autóm lenne. Saját igény max az aux/usb/BT lenne , mert lassan agyvérzést kapok már az ismétlődő zenéktől a rádióban(ha épp nem a civilektől kapok az utakon , beteghez/orvoshoz menvén).



2017. júl. 10. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Először maga a taxizás a kérdés: tényleg úgy látod, hogy a taxisok aztán nagyon jól keresnek? Utána kérdeztél, hogy működik a taxizás? És akkor jön az autó: a Prius ideális taxi, mert ott használod, ahol érdemes ilyen hibridet. Dízellel taxizni nem nagyon jó buli, sok rövid út kinyírja. Egy 1.4-es Astra, egy Octavia is jó lehet. Insignia taxi még ötletnek is rossz, szűk, nem praktikus. Én akár egy francia egyterűt is vennék.
2017. júl. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát az eü-nél lényegesen jobban keresnek a taxisok, pláne ha bevállalják a péntek+szombat estét(na persze megvannak a maga kockázatai, sokan nem véletlen nem csinálják)+van saját ügyfélköröm is, a lányokat leszámítva(*köhög*) a kedvesség sok helyen kifizetődő..

Na igen, tudom h a rövid utakat nem szereti annyira, de ugye lényegesen olcsóbb, más kérdés hogy az esetleges szervízktsg-el együtt még mindig egy prius+ alatt marad-e.

2017. júl. 13. 18:54
 3/8 anonim ***** válasza:

nem kell luxushintóval taxizni. A dízel meg már rég nem akkora spórolás, illetve valóban nem tesz jót neki a sok rövid út. De gondolkozz józanul. Egy Dacia Logan pár évesen 2 milla körül megszerezhető, ugyanolyan idős Prius 4 milla, és kényesebb is, ugyanakkor ugyanannyi utasod lesz vele, mint a fele annyiért vett dákesszal. Tény, az enyém nappal elég sokat eszik, főleg ha sietgetek, de éjszaka egész baráti 6,2 litert már kihoztam belőle (általában, ésszel, de dinamikusan járkálva éjszaka 6,5 liter). És minden műanyag benne (kvázi "hányásbarát", könnyen takarítható, tapasztalat sajnos)

Tény, a Prius mutatósabb, kényelmesebb, de mivel én munkaeszközt kerestem, így a dákesz lett a befutó. Hamar kitermeli magát, és kevesebb az effektív értékvesztése (2 milláért megveszed 2-3 évesen, használod 7-8 évig, és pl eladod 300 ezerért, "buktál rajta" 1,7 millát, míg a 4 milláért vett autódat eladod ennyi idősen mondjuk 600-ért, ne felejtsük el, addigra már taxi múlttal, így buktál rajta 3,4 millát). Ez sem utolsó szempont. A-ból B-be pár km-en elvinni a népet bőven elég. Nem is túl igényes, olcsón szerelhető, pár bosszantó hibán kívül (amit a francia gyökereinek köszönhet) egészen vállalható autó.

2017. júl. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Megnézem majd a daciakat is, bár hajlandó vagyok egy kicsit többet áldozni hogy normálisan kinéző autóm legyen, mivel , mint mondtam első saját is lenne, és nem feltétlen csak munkára lenne. A prius ár/érték aránya nem a legjobb azt a netről is levettem, illetve ami kérdőjel nekem azok a fókák (focus) , bár kívülről mintha kicsit kicsi lenne hátul a hely(már így képekről nézve), a többi márka passzolom.

Ja igen, csak mellékesen, kaptam 5ért ajánlatot egy patent 320d tulajától, hát az biztos , hogy azzal aztán kilógnék a taxik közül, hiába fogyaszt keveset, és néz ki jól,inkább bele se gondolok egy bömbi szervíz igényébe (akkor már kb valami elit magánszolgáltatónak mehetnék vele..)

2017. júl. 15. 13:38
 5/8 A kérdező kommentje:
ja, az lemaradt hogy ma már benéztem egy renault márkakereskedésbe, ott futólag láttam pár daciát is de csak kívülről csekkoltam. A meganok viszont elég ütősek belülről is , és nem annyira drága. De hát az elkövetkezendő 1-2 hétben szépen az összes opciót végig nézegetem márkába, akár leadom priusról aurisra, meg ilyesmi.
2017. júl. 15. 13:43
 6/8 anonim válasza:
Hasonlo cipoben jarok, enis taxizas elott allok, es rengeteg opciot megneztem mar. Megneztem, es a legtobb Pesti taxi szerintem ford. Ar/ertek aranyban a ford focus szerintem a legjobb. Vigyazz autovasarlasnal, toltsd le a fovarosi taxirendeletet, inkabb a 2018-ast, es az alapjan vasarolj autot. En egy 2014es ford focust neztem, de a mondeo is szerintem jo. Ar / ertek aranyban eleg jok. Nem ertek nagyon az autokhoz, de egy 2-3 eves autonak annyira nem hiszem hogy nagy lenne a szervizigenye. Egyebkent melyik tarsasagnal akarnal melozni? Csinald csak nyugodtan, nekem is vannak ismeroseim, es 4-500 megmarad nekik honap vegen, van, amelyiknek sokkal tobb megmarad ennel is, de az heti 80-90 orakat melozik... Nyugodtan kuldj nekem uzenetet itt, aztan hatha tudok neked valami uj infot mondani. Sok ember mondja hogy hat de rossz a taxizas, meg nem eri meg, de ha sajat autoval csinalod, es jo idoben mesz ki, akkor annyit keresel vele mint egy kozepvezeto egy cegnel :D
2017. júl. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
3 társaság van kinézve, Fő, a T4, és a taxify, mindegyik mellett, és ellene is szól valami(például: a főtaxi állítólag nem engedi a dashcam használatát,ami pesten, és különösen taxinál, elég idióta dolog, továbbá a hosszú nadrág 40 fokban nem túl jótékony az egészségre). Ha sikerül ma a vállalkozás vizsga, már megyek is autót nézni. Bár nem ártana pl egy taxis megane-t megnéznem, mert a 2016 végi középkonzolokat elnézve rejtély hogy hova szereltetném benne a taxamétert.
2017. júl. 20. 09:49
 8/8 anonim ***** válasza:

az ECOMETER bárhova beszerelhető. Megane-os kollégának egészen fent van, ahol nekem a GPS "lóg". Nálam egy tappancsos bizbasz van feltéve a váltó mögé, és arra van felcsavarozva. Teljesen jó. Az Eördögh és a RASE taxióra valóban fejtörést ad, hogy hova rakjad, de az ECOMETER bárhova beszerelhető. És nem utolsó sorban nyom nélkül kiszerelhető, ha majd kiöregszik az autód.


[link]


inkább az online kasszagépen gondolkozz el, hogy hova teszed :) Egy féltéglának könnyebb lenne állandó helyet találni az autóban.


[link]

2017. júl. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!