Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A gyári minőségű olajszűrő...

A gyári minőségű olajszűrő tényleg ennyivel jobb az utángyártottnál?

Figyelt kérdés

A noname olajfilter 1.500Ft, a MANN meg 5-8000Ft.

Külsőre mindkettő sima papírfilter egy műanyag cső köré építve.

Tényleg van közöttük számottevő különbség, vagy csak a nevet kell megfizetni?



2017. júl. 12. 21:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Érdemes rákeresni a totalcar-on, láttam egy tesztet erről.

A "tesco gazdaságost" nem ajánlották, de a gyári beszállítók kb. 50-60-os áron adtak néha jobbat, mint amire mondjuk a ford rárakja az emblémáját.

2017. júl. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem kell gyari eleg a jo minosegu utangyartott pl. mahle,hengst,mann,purflux
2017. júl. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az autómhoz a gyári olajszűrő Mahle.

HA az autó olójával ellátott dobozban veszem, akkor 4000Ft, ha Mahle-s dobozban, akkor 2300. Kibontva tökéletesen ugyan az a Mahle szűrő van mindkét csomagolásban. Így én inkább utóbbit szoktam venni.

De ugyan ez a légszűrő is: Gyári dobozban 8000Ft, MannFilter dobozban 3500.

Szerintem ezek a MannFilter, Mahle szűrők teljesen jó minőségűek. De pl ismeretlen távolkeleti gyártó termékével nem kísérleteznék pár ezer forint spórolás miatt.

2017. júl. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Helyesen: Ha az autó logójával ellátott dobozban veszem...
2017. júl. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

A gyártó tapasztalatom szerint mindig azt a legolcsóbban bevállalható olajszűrőt teszi fel ami neki megéri anyagilag.

Abszolút nem vagyok elragadtatva sem a gyári NANN se pedig a Mahle, Knecht szűrőktől.

Sikerült szétszednem és megvizsgálnom ezek belső/külső világát és meglepett például a Champion ami ezektől olcsóbb mégis sokkal szebb illesztésű, vastagabb és jobb a ragasztása is. Tömege is, gondolom hogy több anyag van benne.

2017. szept. 10. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
MANN helyesen)
2017. szept. 10. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az rendben van, de te szétszedtél egy vagy néhány típusú szűrőt a Mahle vagy Mann több ezres termékpalettájából.

Így a tapasztalatodat nem nevezhetjük reprezentatívnak. Messzemenő következtetéseket a gyártókról nem vonnék le.

Nekem sem volt még rossz tapasztalatom és sehol máshol sem hallottam még ilyet a fenti két gyártó termékeiről.

Ellenben volt szerencsém pont Champion ablaktörlő lapáthoz. Olcsóbb volt mint a gyári (Bosch), ezért gondoltam megpróbálom. Hát nem véletlenül olcsóbb! Maradtam ezen túl is a drágább gyárinál.

2017. szept. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nos, én végül Hengst szűrőt vettem, ami gyári minőségű, nem volt drága, kb. 2500Ft ha jól emlékszem. Érdekességből vettem egy teljesen névtelen, fehér papírdobozos szűrőt is, és teljesen egyformák. Ha levakarnám a másikról a Henst feliratot, senki nem mondaná meg, hogy melyik melyik.

Természetesen a Hengst került az autóba, de teljesen biztos vagyok benne, hogy egy bizonyos határon belül ez a gyári/nem gyári dolog egy nagy faxni. A márkaszervizesek - akik ebből élnek - nyilván hangoztatják, hogy az utángyártott egy rakás kaka és meghal tőle a motor, de ennek a valóságtartalma igencsak csekély.

Sem a VW, sem a Ford, sem a Toyota sem semelyik autógyártó nem gyárt olajszűrőt (ahogyan kuplungot vagy gyűjtótrafót sem), így ezeket mind külső beszállítóktól szerzi be, akik ugyanazon a gyártósoron készítik a saját márka alatt forgalmazott terméket, mint amin az autógyártóknak eladott, logózott darabokat.

Innentől kezdve csak minőségbiztosítás és gazdaság megfontolások kérdése, hogy melyik gyártó melyik beszállítót választja...

2017. szept. 11. 08:25
 9/9 anonim ***** válasza:
A Champion-nal az a gond hogy visszaereszti az olajat és csattog a hidrotőke hidegindításkor amig fel nem tölti újra a szivattyú. Igaz, a MANN ebből a szempontból hibátlanul működik.) Úgyhogy tényleg tévedtem, csak most jöttem rá hogy mi volt a gond a kocsival. Tehát akár hogy is van, ajánlom a gyári típusú olajszűrőket!
2017. szept. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!