Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel autónál indításkor...

Dízel autónál indításkor máshogy kell felengedni a kuplungot?

Figyelt kérdés

Sosem vezettem még dízelt, csak azt hallottam minap, hogy a dízel autóknál induláskor simán fel lehet engedni teljesen a kuplungot és el fog indulni az autó, míg egy benzinesnél ugyebár ez nem oldható meg, mert óvatosan kell felengedni, hogy ne ugráljon és fulladjon le.


Az autók működéséből kiindulva én ezt azért cáfolnám, mert szerintem attól, hogy valami benzines, vagy dízeles, a kuplung és a motor mechanikája ezen a téren ugyanaz marad.


Várom a válaszokat! :)



2017. júl. 13. 08:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
4%

"fel lehet engedni teljesen a kuplungot".

Igen, fel is kell mert leég a kuplung ha nem engeded fel, és állandóan csúsztatod.

2017. júl. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ha csak ilyen 1-1 részeket ragadsz ki abból, amit leírtam, meg kiforgatsz, akkor minek válaszolsz?
2017. júl. 13. 08:28
 3/15 anonim ***** válasza:
31%

Amíg nem vezettél dízelt addig mit cáfolsz?!

Teljesen más egy dízel autó.

Ahogy engeded fel a kuplungot lassan (mert ha hirtelen engeded lefullad az egész) már azzal indul is a kocsi.

Dízellel ha nagyon lelassulsz és nem váltasz vissza mondjuk egyesbe hanem kettesből probalsz elindulni rángat a kocsi vagy le is fullad míg a benzinessel ilyen nincs.

Dizelesen tanultam vezetni de benzines kocsim van szoval van tapasztalatom is.

2017. júl. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#3: a benzines is elindul, ha lassan engedem fel a kuplungot. De komolyan érdekelne, hogy miért ilyen nehéz itt mindenkinek az értő olvasás.

Egyetlen dolgot emeltem ki, hogy azt hallottam, hogy a dízel autóknál induláskor szimplán fel lehet engedni teljesen a kuplungot anélkül, hogy rángatna a kocsi.

A lényeget te is megválaszoltad, hogy nem lehet hirtelen, különben az is lefullad.

2017. júl. 13. 08:36
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

A dízeles a motor karakterisztikájából adódóan (alacsony fordulaton is jelentkezik már nagyobb nyomaték) kevésbé érzékeny arra, lefulladjon a kuplung gyors felengedése miatti terheléstől.

Még ugyanazon típusú autókból is minden egyes darab más kicsit, szóval ilyen általános megfogalmazásokat tenni, hogy másképp kell felengedni a kuplungot, szerintem felesleges.

Ugyanúgy lehet durván és finoman is elindulni egy dízeles és egy benzines autóval is. A dízelest viszont nehezebb a fenti okból lefullasztani, de ez nem azt jelenti, hogy gyepálni kell azt is.

2017. júl. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2017. júl. 13. 08:40
 7/15 anonim ***** válasza:
50%
Teljesen máshogy kell dízel autót vezetni, mint a benzines. Már az előttem szólok nagyjából leírták: a kuplungot nem lehet hirtelen felengedni induláskor, picit tovább kell csúsztatni, főleg 1-esben, mert különben lefulladsz. Kettesben alapból nem indulunk el autóval SOHA: a dízellel nem is tudsz, benzines ha nyögve is, de elindul.
2017. júl. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

Ha nem akarod tönkreverni a motort mwg a kuplungot, akkor a dízelt is ugyanúgy csúsztatni kell.

Egyetlen eltérés az induláskor a motor fordulatszáma,a benzinest jobban kell pörgetni.

2017. júl. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
68%

Szüleim autója benzines, enyém dízel. Annyi a különbség, hogy a dízel sokkal nyomatékosabb, gáz nélkül simán elindul, de nem ajánlatos, mert csak erőlteted a motorját. Úgy szoktam, hogy szüleim autójával nagyobb gázzal indulok, az enyémmel kisebb gázzal.


# 1


Leég a kuplung? Gáz nélküli kuplung felengedésnél? Ülj le, egyes! :D

2017. júl. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én elolvastam többször is és kicsit IRÓNIKUSAN , de végül jót ir az 1. válaszoló , csak ti nem akarjátok megérteni.

9. Te is ha értelmeznéd az 1. azt irta hogy ha nem engedi fel és állandóan csúsztatod akkor leég. És ez igy van. !!! Csak neked főleg nem megy a szöveg értelmezés.

2017. júl. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!