Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vizsgázhatom még forgalomból,...

Vizsgázhatom még forgalomból, ha kicsúszom a 2 évből?

Figyelt kérdés
Szóval... Sikeresen megcsináltam lassan 2 éve a kressz vizsgát. Valahogy szeptember elején jár le. Már a gyakorlati oktatásnál járok, kb a 20. óránál. Elég intenzíven járok vezetni. A kérdés: kiderült, hogy lehet augusztusra nincs már forgalmi vizsgaidőpont. Félek, hogy kicsúszom az időből. Mit tudok csinálni, ha azért csúszom ki a 2 évből mert nem kapok időpontot addig? Pedig már be is fizettem a vizsgát.. Előre is köszönöm a válaszokat!

2017. júl. 13. 09:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem vizsgázhatsz, hiszen lejár a kresz vizsgád érvényessége. Próbálj meg inkább helyet szerezni augusztusra.
2017. júl. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%
Ha kicsúszol, akkor nem.... De július közepén még kellene lennie időpontnak augusztusra. 3-4 hétnél hosszabb várólistáról még nem hallottam nyáron sem.
2017. júl. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
93%

A jogszabály nem tesz kivételt.


A gyakorlati vizsgára bocsátás feltételei:

• az összes elméleti vizsgatárgyból sikeresen vizsgázott, és

• a tanfolyam vizsgatárgyhoz kapcsolódó gyakorlati részét és az erről szóló igazolást a közlekedési hatóság részére bemutatta


• A sikeres közlekedési alapismeretek vizsga két évig érvényes.


• Ha a vizsgázó a fent meghatározott időtartam alatt az adott kategóriához, kombinált kategóriához tartozó vizsgákat sikeresen nem fejezi be, minden sikeres vizsgája érvényét veszti. Újabb vizsgát csak a tanfolyam megismétlése után tehet.

24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet a közúti járművezetők és a közúti közlekedési szakemberek képzésének és vizsgáztatásának részletes szabályairól

11. § (1) c), 11. § (1) d), 14. § (1), 14. § (3)

[link]


- Gyakorlati vizsgára bocsátható vagy-e, leszel-e?

A gyakorlati oktatás befejezése előtt nem vagy az, mert nincs annak elvégzéséről igazolásod.

Kérdés, hogy mire meglesz az igazolásod, elmúlik-e két év az elméleti vizsga óta.

Ha igen, értelmezés kérdése, hogy egy lejárt érvényességű vizsgát lehet-e úgy venni, hogy sikeresen vizsgáztál belőle.

Ha igen, akkor is kérdés, hogy sikeres gyakorlati vizsgát teszel-e két éven belül?

Ha nem, akkor elvész az elméleti tanfolyam, az elméleti vizsga, a gyakorlati képzés is.


Jogszabály szerinti felmentési lehetőséged nincs, mindegy, hogy mi miatt csúszol ki a határidőből. Nem számít, hogy szabad vizsgaidőpont hiánya miatt.

És azért azt is mérlegelni kell, hogy elsőre sikerülni fog?


Igen kockázatos a dolog. Nem tudom, a gyakorlati oktatás kezdése előtt tisztáztad-e a lehetőségeid? Hogy mennyire kockázatos pénzt fektetned bele. Gondolom nem, mert akkor nem kérdeznéd itt.

2017. júl. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!