Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Astra F "hümmögés"?

Astra F "hümmögés"?

Figyelt kérdés

A probléma: F Astra 1.4 8v, 60LE. Ahogy a hőmérséklete megy fel üzemhőmérsekletre, 93 fok körül olyan, amikor üresbe kapcsolok, mintha hümmögne az autó. Aztán ahogy megállok, szép lassan egyenletes lesz. Minél magasabb a hőmérséklet, annál erősebb a jelenség. 96 fok fölé nem szokott menni, akkor a legerősebb. Alapjárati motorra gondoltam, ki lett pucolva, cserélve, de a hiba fennáll. A motorban sok az olajsár, 2 hét múlva szerviz, az ki lesz öblítve.

Valaki tapasztalt hasonlót? Megoldási javaslat?



2017. júl. 14. 10:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem nyünnyögés az inkább?
2017. júl. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hirtelen ez jutott eszembe: https://www.youtube.com/watch?v=rR3FMO_Qjqk

De komolyra fordítva a szót, nekem is ilyen Opelom van. Ezt a hümmögést már én is észrevettem. Mikor utoljára szerelőnél voltam megemlítettem neki. Annyit mondott, hogy autót kellett volna venni, és akkor nem lenne ilyen baja :( Már így használom 2 éve és szerencsére semmi baja, úgyhogy nem hiszem hogy komoly dolog lenne.

2017. júl. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Már az is baj hogy bekapcsol a hűtőventillátor??
2017. júl. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tájékoztatnám a kedves utolsó válaszolót, nem vagyok teljesen hülye, a hűtőventilátor hangját meg tudom különböztetni az egyenletlen alapjárat szerű hangtól, és a hűtő nem sinus függvény szerint megy, ha jól tudom.
2017. júl. 14. 14:29
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Az is egy komoly szerelő aki az elpusztíthatatlan F Astrára azt mondja, vegyél autót, ahelyett hogy megjavítaná. Vegyen akkor ő neked egy új Mercit, na ahhoz mit szól?....

Nehezebb ma már normális szerelőt találni, mint aranyat.

2017. júl. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Esetleg valaki aki találkozott már a hibával, és talált rá megoldást? :D
2017. júl. 15. 21:11
 7/9 anonim válasza:
Nekem is F Astrám van, hiába végeztettem rajta teljes motorfelújítást, a hümmögés ugyanúgy fennáll. Tegnap melóba menet a dugòban egyszer úgy hümmögött, hogy konkrètan rázkódott tőle az egész kocsi :D
2017. szept. 2. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon bosszantó dolog. Az enyém néha éjszaka is hümmög, nem lehet tőle aludni.
2017. szept. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hallottam pár javaslatot...az egyik hogy az olajsár és korom miatt az EGR szelepnek van problémája (nem rossz csak leragad) vagy alapjárati motor hiba lehet még...vagy bármi más de ezek a valószínűbbek (elvileg)
2017. szept. 16. 22:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!